Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Policja skontrolowała siłownię

Kilkunastu policjantów skontrolowało jedną z piotrkowskich siłowni. Wszystko w związku z wejściem w życie nowych przepisów, które mówią, że obowiązuje zakaz prowadzenia działalności basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness, z wyłączeniem obiektów działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów oraz dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych.

– Wyglądało to jak nalot na jakąś dziuplę przestępczą, a my po prostu ćwiczyliśmy – mówi jeden z mężczyzn przebywających w klubie fitness. – Weszło kilku, a może nawet kilkunastu policjantów, jeden z kamerą i zaczęli nas spisywać. Jeśli można iść do kościoła, albo do sklepu i nakasłać na obsługę, to dlaczego nie możemy w zaledwie kilka osób ćwiczyć? – dodaje nasz rozmówca.

– W związku ze zmianą przepisów, które mówią że od dziś wszystkie siłownie powinny być zamknięte, chyba że trenują na niej zawodnicy kadry narodowej, policjanci skontrolowali jedno z takich miejsc. Ujawniliśmy, że dwie osoby z obsługi siłowni nie stosowały się do zakrywania ust i nosa, dlatego osoby te pouczono. Ćwiczących poprosiliśmy o opuszczenie terenu siłowni. W tej sprawie prowadzone są czynności o wykroczenie – poinformowała nas asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Zupełnie inaczej tę sprawę widzi właściciel klubu. – Sytuacja która miała miejsce w dniu dzisiejszym w klubie “Fit and Go” przekroczyła wszelkie granice. Ciężar represji policji i sanepidu spowodował, że zmuszeni byliśmy zamknąć klub mimo tego, że decyzje jakie były podejmowane dotychczas podparte były pełną dokumentacją prawną i wszelkie działanie były zgodne z rozporządzeniem. Policja nadużyła swoich uprawnień wyrzucając klientów z obiektu, którzy to zgodnie z §9 ust. 16 korzystali z obiektu w formie współzawodnictwa . Nie przychylono się do wyjaśnień opartych o wiedzę prawników, dlatego też troszcząc się o naszych klientów i pracowników którzy byli nękani przez służby kilkukrotnie w ciągu każdego dnia, postanowiliśmy zamknąć obiekt. Zażenowani całą sytuacją podjęliśmy kroki przeciwdziałaniu bezprawia, z którym obecnie się borykamy – mówi w rozmowie z nami Tomasz Chełstowski, właściciel klubu.

To kolejna kontrola siłowni w naszym mieście. Z naszych informacji wynika, że w minionym tygodniu kontrolowany był klub fitness przy ulicy Sulejowskiej.

3.6 7 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jeszcze mnie nie popierdzieliło, żeby sie ujawniać
Jeszcze mnie nie popierdzieliło, żeby sie ujawniać
9 kwietnia, 2021 16:54

Miejmy nadzieję, że ci ZOMO-wcy zostaną ‘persona non grata’ we wszystkich siłowniach na terenie Piotrkowa.. To jedyna słuszna riposta.

Michał
Michał

Każdy z funkcjonariuszy bioracy udziął w nalotach na legalnie działające firmy będzie odpowiadał własnym majątkiem, tłumaczenia, że tylko wykonywał rozkazy nie pomogą.
pierwsze pozwy już są w sądach.

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!