GminyMoszczenicaWażne wiadomościWydarzenia

Pół miliona dla Moszczenicy

Ponad pół miliona złotych z rezerwy budżetowej Ministerstwa Finansów otrzymała gmina Moszczenica. To pieniądze dzięki którym możliwe będzie zakończenie przebudowy szkoły w Srocku.

– Te małe ojczyzny lokalne są bardzo ważne. Gmina Moszczenica dostała z Polskiego Ładu ponad 17 milionów złotych. Te pieniądze pozwalają rozwijać się gminom, budować drogi, kanalizację i przede wszystkim budować placówki oświatowe. Tak było tym razem. Wraz z panem wójtem udaliśmy się na spotkanie z Ministrem Finansów, i udało się pozyskać ponad pół miliona złotych na dokończenie przebudowy szkoły – mówił poseł Grzegorz Lorek.

– Z tego miejsca bardzo dziękuję za pomoc, bo to wsparcie to pana zasługa – mówił bezpośrednio do posła, wójt Marceli Piekarek. – Te środki finansowe w wysokości 545 tysięcy złotych, wykorzystane będą na dokończenie rozbudowy Szkoły Podstawowej w Srocku, której remont dofinansowany był z Polskiego Ładu. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że musieliśmy dołożyć nieco z budżetu gminy. Wiadomo, że wszystkie ceny poszły w górę. Ponadto w trakcie prac była potrzeba wykonać dodatkowe roboty, które uzupełniły całą inwestycję – dodał.

Uczniowie naukę w wyremontowanym obiekcie rozpoczną 1 września 2023 roku.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: