Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Podszywał się pod policjanta, teraz trafił do szpitala psychiatrycznego

W Piotrkowie Trybunalskim 56-letni mężczyzna podszywał się pod policjanta. Po zatrzymaniu go, początkowo prawdziwi funkcjonariusze myśleli, że mężczyzna jest pijany lub pod wpływem środków odurzających, jednak oba badania wykluczyły taką ewentualność. – Ze względu na to, że 56-latek irracjonalnie się zachowywał, podjęto decyzję o przewiezieniu go do placówki medycznej w Bełchatowie. – informuje Dagmara Mościńska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Piotrkowscy policjanci dostali informację o kierującym passatem, który  podczas jazdy wykonuje niebezpieczne manewry wjeżdżając na pasy zieleni. Na ulicy Owocowej przypadkowy świadek zatrzymał kierowcę osobówki podejrzewając, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. – Na miejscu policyjny patrol zbadał stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że jest trzeźwy, wstępne  badanie testerem narkotykowym dało również wynik negatywny, od  mężczyzny została pobrana krew do badań na obecność substancji odurzających. Mężczyzna miał na sobie kurtkę z napisem POLICJA i od początku podawał się za funkcjonariusza – relacjonuje Dagmara Mościńska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. – Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Mundurowi ustalili, że 56-latek nie jest funkcjonariuszem policji. Ze względu na to, że mężczyzna irracjonalnie się zachowywał podjęto decyzję o przewiezieniu go do placówki medycznej w Bełchatowie. – dodaje Dagmara Mościńska.

Zostało także wszczęte postępowanie w kierunku art. 227 kk., które prowadzi piotrkowska policja pod nadzorem prokuratury.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!