Artykuły SponsorowaneKulturaNadchodzące wydarzeniaWydarzenia

Podsumowali projekt

Zakończyła się realizacja projektu ,,Aktywne wakacje pełne pasji” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wolborzu. Beneficjenci wzięli udział w podsumowaniu projektu oraz wycieczce do FabLab powered by Orange w Warszawie na zajęcia z nowych technologii.

Dzięki zaawansowanym technikom (drukarki 3d, plotery laserowe, frezarki CNC, elektronika) oraz wsparciu trenerów, dzieci mogły nauczyć się, jak twórczo korzystać z nowych technologii, by stworzyć dosłownie wszystko – od biżuterii po drona. FabLab powered by Orange to miejsce w Warszawie stworzone przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to skupiające konstruktorów, makerów i majsterkowiczów, którzy bez względu na swoje umiejętności mogą zobaczyć, że warto rozwijać w sobie zamiłowanie i pasję do tworzenia i konstruowania przy pomocy cyfrowych narzędzi.

Beneficjenci wzięli udział w czterech warsztatach: Warsztat komputer + laser, warsztat stolarski, modelowanie 3d z grafiką wektorową, warsztat krawiecki.

Dzieci zwiedziły strefę Druku 3D i strefę elektroniki, gdzie zobaczyły narzędzia i materiały wykorzystywane przy prototypowaniu układów elektronicznych. Poznały również trzy stanowiska wyposażone są w stacje lutownicze, zasilacze laboratoryjne oraz części elektroniczne. Efektem zajęć były własnoręcznie zaprojektowane i stworzone karmniki, pokrowce na telefon, pieczątki i modele w Strefie Druku 3D. Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: