Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Podrobione ubrania na bazarze w Piotrkowie. KAS przejęła towar

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przejęła 2004 sztuk odzieży, obuwia i akcesoriów odzieżowych z podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych marek. Towary zostały zabezpieczone w podłódzkim centrum handlowym i na targowisku miejskim w Piotrkowie Trybunalskim.  46-letni właściciel towarów znalezionych w wyniku kontroli w centrum handlowym usłyszał zarzuty obrotu podróbkami.

W znanym centrum handlowym nieopodal Łodzi funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z łódzkiej KAS przeszukali boks należący do 46-letniego mężczyzny. Na stoisku i na zapleczu znaleźli 1042 szt. podróbek.

Nieoryginalne pochodzenie towarów potwierdził przedstawiciel kancelarii prawnej reprezentującej właścicieli praw do znaków towarowych widniejących na zakwestionowanych wyrobach. 109 szt. podrobionych towarów znaleziono również w miejscu zamieszkania właściciela stoiska. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym, za co grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 2 lat – informuje st.asp. Beata Bińczyk z łódzkiej KAS.

W trakcie kontroli funkcjonariusze zajęli również ponad 2800 dolarów amerykańskich.

Targowisko miejskie w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonariusze celno-skarbowi kontrolowali wspólnie z funkcjonariuszami piotrkowskiej Komendy Miejskiej Policji. – Na jednym ze stoisk handlowych zabezpieczyli 853 szt. odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Gdyby te towary były oryginalne, ich wartość wyniosłaby ok. 180 tys. zł. Właścicieli podróbek ustalą śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi – dodała rzeczniczka.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!