GminyWażne wiadomościWydarzenia

Pocisk artyleryjski znaleziony podczas prac polowych

Sezon prac polowych, to również wzmożone działania policyjnych pirotechników z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego opoczyńskiej policji. W ostatnim czasie mundurowi otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu niebezpiecznego dla życia i zdrowia niewybuchu. Pamiętaj! W żadnym wypadku takich znalezisk nie wolno dotykać, przenosić, kopać czy piłować.

Jak podkreślają policyjni pirotechnicy amunicja mimo, że przeleżała w ziemi wiele lat, nadal jest aktywna i niebezpieczna. – Policja często powiadamiana jest o znalezieniu niebezpiecznych „pamiątek”  z czasów  I czy II wojny światowej. Na takie nietypowe znaleziska trafiają rolnicy podczas prac polowych, pracownicy budowlani, grzybiarze czy inne osoby wykonujące np. prace związane z wykopami. – mówi asp. szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie.

Tak tez było w minioną środę (30.03) kiedy to do opoczyńskiej policji wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. – Jak ustalili policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, w Wąglanach, podczas prac polowych, został odnaleziony pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony i przetransportowany przez wyspecjalizowany do tego celu patrol saperski z tomaszowskiej jednostki wojskowej. Pamiętaj! Niewybuchy to niebezpieczna broń, która nawet po wielu latach spędzonych głęboko w ziemi nadal stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. – przestrzega rzeczniczka opoczyńskiej policji.

Każdy niewybuch stwarza olbrzymie zagrożenie. Nie wolno takich znalezisk dotykać, przenosić, kopać czy piłować. O takim znalezisku należy powiadomić najbliższą jednostkę policji dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

4 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!