SulejówWydarzenia

Pluszaki dla policjantów i strażaków

Około 400 pluszaków zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulejowie i Szkoły Podstawowej w Uszczynie, a także dzieci ze Żłobka w Sulejowie. Zabawki trafią teraz do policjantów i strażaków, i będą wręczane dzieciom – ofiarom wypadków.

– Pluszowe zabawki mają pomóc dzieciom zapomnieć traumatyczne zdarzenia podczas wypadków drogowych czy maluchom, które są ofiarami przemocy domowej. Niestety takie przypadki zdarzają się bardzo często, dlatego policjanci w swoich radiowozach będą wozić maskotki by przekazać je pokrzywdzonym – powiedziała w rozmowie z nami asp. Ilona Sidorko z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Inicjatorką tej akcji była Małgorzata Surowy z sulejowskiej podstawówki. – Przeglądając internet wpadł mi w oko plakat podobnej akcji, rozejrzałam się po pokoju, zobaczyłam mnóstwo pluszaków, które zalegają na półkach. Pomyślałam: „aha, można z nimi zrobić coś pożytecznego, tak by komuś jeszcze się przydały”. Potem wszystko bardzo pozytywnie się potoczyło, a pluszaków jest bardzo dużo – mówiła nauczycielka z SP2. – Jak widać, misiów jest bardzo dużo, a rodzice bardzo chętnie współpracowali z nami podczas zbiórki – powiedziała z kolei Anita Kaliszewska-Kuder, dyrektor sulejowskiego żłobka.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!