KulturaWolbórz

Plener jak malowany

Źródło: UM Wolbórz

Wernisażem na terenie Bogusławic zakończony został Ogólnopolski Plener Malarski. Przez ostatnie siedem dni artyści z całej Polski tworzyli obrazy na terenie naszego regionu.

Zakończenie pleneru malarskiego odbyło się na terenie Stadniny Ogierów w Bogusławicach. XI Ogólnopolski Plener Malarski „Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej” organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim i Regionalną Organizacje Turystyczną Województwa Łódzkiego. W sobotę z artystami spotkał się Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

Gospodarzem tegorocznych działań artystycznych były starostwo powiatowe oraz miasto i gmina Wolbórz. Prace powstawały także na terenie gmin: Czarnocin, Sulejów, Aleksandrów oraz w Rozprzy.

30 artystów plastyków z województwa łódzkiego, Polski i Kanady, malowało charakterystyczne miejsca powiatu piotrkowskiego. Równolegle z plenerem stacjonarnym od maja trwał plener otwarty z udziałem 40 artystów z gmin powiatu piotrkowskiego i regionu łódzkiego. Łącznie powstać ma 70 kompozycji malarskich z dwóch plenerów: otwartego i stacjonarnego.

Kolekcja obrazów będzie zaprezentowana oficjalnie po raz pierwszy 7 września br. na wernisażu poplenerowym, który odbędzie się w Łodzi w trakcie imprezy kulturalnej Mixer Regionalny, organizowanej przez Urząd Marszałkowski w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury. Przez cały rok kolekcja będzie wędrować po powiecie piotrkowskim i zostanie udostępniona dla zwiedzających w różnych instytucjach kultury, w powiecie, w województwie łódzkim, jak również w całej Polsce podczas różnych konferencji kulturalnych i turystycznych organizowanych przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego.

Patronat honorowy:

• Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień

• Starosta Powiatu Piotrkowskiego – Stanisław Cubała

• Burmistrz Wolborz – Andrzej Jaros

• Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego – Henryk Brzyszcz

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!