Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowskie Domy Dziecka świętują jubileusze

W tym roku piotrkowski Dom Dziecka obchodzi 35-lecie istnienia oraz pierwszy rok po kompleksowej przebudowie, podczas której utworzono dwie placówki. Z tej okazji dzisiaj (14.06) na terenie ośrodków opiekuńczych odbyło się uroczyste świętowanie.

Dom Dziecka oraz Dom Dziecka Nr 2 są placówkami opiekuńczo – wychowawczymi typu socjalizacyjnego realizują zadania z zakresu systemu pieczy zastępczej. Domy zapewniają całodobową opiekę i wychowanie dzieciom w przypadkach niemożności sprawowania opieki i wychowywania przez rodziców. Do dziś Dom Dziecka otoczył swoja opieką 1250 dzieci.

– Niektóre spędziły tu tylko kilka dni, inne mieszkają tutaj kilkanaście lat. I choć metodyka pracy mówi – „o konieczności zachowywania emocjonalnego dystansu”, to świadomie, czy nieświadomie Pracownicy Domu stają się często rodzicami zastępczymi na tę krótką chwilę, tu i teraz, w życiu naszych dzieci –  mówi Danuta Malik, dyrektor placówek.

Z okazji okrągłych jubileuszy, na terenie zielonym przy placówkach odbyło się uroczyste świętowanie. To ważne wydarzenie dla naszego miasta, a także dla wszystkich podopiecznych oraz wychowawców. Podczas uroczystości nie zabrakło słów podziękowań oraz wyróżnień, które wręczył prezydent Juliusz Wiernicki pracownikom działającym na rzecz pomocy dzieciom od początku istnienia placówki.
Podczas wydarzenia podopieczni mogli pobawić się na dmuchańcach, zrobić sobie tatuaż, wejść do amerykańskiego policyjnego samochodu, pograć w piłkę, pobawić się na placu zabaw i wiele innych. Nie zabrakło również tortu oraz grillowanych potraw. Wychowankowie przygotowali również krótki występ artystyczny.

3.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!