Piotrkowskie akrobatki w kadrze Polski

Views: 339

Piotrkowianka Iga Smolec znalazła się w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej. Iga w duecie z drugą reprezentantką naszego miasta, Natalią Woźniakowską, znalazły się także w kadrze na Mistrzostwa Europy.

Awanse piotrkowskim zawodniczkom zapewniły znakomite występy podczas II Mistrzostw Polski, które odbyły się w Lublinie. Akrobatyka powietrzna od dwóch lat jest dyscypliną sportową. Zawody rozgrywają się w kilku konkurencjach: Aerial Silks, Aerial Hoop, Aerial Pole, Pole Sport oraz kategoriach wiekowych. Mistrzostwa Polski w Lublinie zorganizowała Polish Federatian Air Power Athletic, a patronat objął Minister Sportu i Turystyki.

W Mistrzostwach wzięło udział, aż 160 zawodników z całego kraju. Piotrków reprezentowały Iga Smolec i Natalia Woźniakowska, ćwiczące na co dzień w Piotrkowskiej Fundacji Talentów pod okiem Ewy i Sylwestra Wiśniewskich.

Znakomity występ na kole przyniósł piotrkowskiemu duetowi drugie miejsce, a co za tym idzie kwalifikację do Mistrzostw Europy.
Dodatkowo jedna z akrobatek, Iga Smolec, próbowała swoich sił również jako solistka. Po zaciętej walce pokonała zawodniczki z Rzeszowa, Katowic, Lublina, Opola zostając Mistrzynią Polski na kole w kategorii 14-17 lat i już w grudniu będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Świata we Włoszech.

Source:źródło: UM Piotrków
Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *