Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowski MZK testuje autobus hybrydowy – ZDJĘCIA,FILM

Przez najbliższe dwa tygodnie po ulicach Piotrkowa poruszać się będzie autobus hybrydowy. Piotrkowski Miejski Zakład Komunikacyjny wypożyczył pojazd z Rędzin, by sprawdzić jak hybryda zachowa się na piotrkowskich warunkach.

Autobus zaprezentowano dziennikarzom podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. – Chcemy sprawdzić jak pojazd sprawdza się w piotrkowskich warunkach, dlatego obsłuży on wszystkie linie w mieście, no może poza “8”. Aktualnie na Zalesickiej jest remont a autobus nie jest nasz, lecz wypożyczony. Chcemy go zwrócić w takim samym stanie – powiedział Zbigniew Stankowski, prezes piotrkowskiego MZK.

– Samochód jest wyposażony w tzw. system cichego przystanku. Ruszając po zatrzymaniu nie emituje żadnych spalin. Dodatkowo wyposażony jest w niskoemisyjny silnik diesla Euro6. Hybryda charakteryzuje się brakiem zanieczyszczenia nie tylko spalinami, ale i niską emisją hałasu – przybliżał techniczne szczegóły obecny na briefingu Piotr Kwiatkowski z firmy MAN.

To niestety spora inwestycja. Jak mówi przedstawiciel producenta, koszt jednego pojazdu to 1 do 1,5 miliona złotych. – Wszystko zależy od tego jakie autobus będzie miał wyposażenie. Każdy z nich jest składany ręcznie pod konkretnie zamówienie – powiedział.

Miasto na zakup autobusów będzie musiało zabiegać o środki zewnętrzne. Dopiero po ich przyznaniu, będzie można rozważyć zakup pojazdów.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close