Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowska drogówka podsumowała długi weekend

Podczas długiego weekendu majowego na drogach województwa łódzkiego pojawiło się więcej patroli, w tym również wyposażonych w wideorejestratory. Podczas kontroli policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i ich stan techniczny, a przede wszystkim bezpieczeństwo podróżujących osób. Niestety w ciągu kilku dni majowego wypoczynku na terenie województwa łódzkiego doszło do 16 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób, a 17 zostało rannych. Podczas kontroli policjanci wyeliminowali z ruchu 93 nietrzeźwych kierujących.

W Piotrkowie i powiecie policjanci także nie narzekali na brak zajęcia. – Na drogach doszło do 2 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba. Ponadto policjanci zanotowali 11 kolizji. Mandaty za zbyt szybką jazdę otrzymało 184 kierowców, w tym 156 za wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych, a 5 kierowców pożegnało się z uprawnieniami na najbliższe 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 5o km/h. Mundurowi zatrzymali także 1 nietrzeźwego kierowcę – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Dla porównania w roku 2022 działania trwały 5 dni, a policjanci odnotowali 30 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 34 zostało rannych. Wówczas policjanci zatrzymali 97 nietrzeźwych kierujących.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!