Wydarzenia

Piotrkowscy samorządowcy wspominają Pawła Adamowicza

W pogrzebie Pawła Adamowicza udział brali samorządowcy z Piotrkowa i regionu. Do Gdańska pojechali między innymi prezydent miasta Krzysztof Chojniak, czy radny Sejmiku Województwa Łódzkiego a zarazem były przewodniczący Sejmiku – Marek Mazur. Starostę Piotra Wojtysiaka pytamy, jak wspomina gdańskiego prezydenta.

O wyjeździe do Gdańska Krzysztof Chojniak poinformował na swoim profilu w serwisie FB.

Trwa Nadzwyczajne Zgromadzenie Związku Miast Polskich w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Jestem tutaj, aby wraz…

Opublikowany przez Krzysztof Chojniak – Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Piątek, 18 stycznia 2019

„Trwa Nadzwyczajne Zgromadzenie Związku Miast Polskich w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Jestem tutaj, aby wraz z innymi samorządowcami udać się do Europejskiego Centrum Solidarności na pożegnanie Prezydenta Pawła Adamowicza” – pisze Krzysztof Chojniak.

Także Marek Mazur na Facebooku informuje o swoim pobycie w Gdańsku.

Zaraz wyruszy kondukt żałobny prezydenta Gdańska, śp Pawła Adamowicza, z ECS ulicami obok I LO i rodzinnego domu do Bazyliki Mariackiej. Tłumy cały czas towarzyszą Prezydentowi.

Opublikowany przez Marka Mazur Piątek, 18 stycznia 2019

Pawła Adamowicza poznał także starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak.

– Poznałem prezydenta Adamowicza na jednej z konferencji dla samorządowców, jaka odbywała się w Gdańsku w 2015 roku. Zapamiętam go jako niezwykle ciepłego i uśmiechniętego człowieka. Pamiętam, że podczas przerwy w obradach podchodził do każdego z nas, witał się i zamieniał kilka zdań. On czuł się tam, jak prawdziwy gospodarz miejsca. To ogromna strata dla polskiego samorządu. Prezydenta Adamowicza będziemy wspominać podczas najbliższej sesji Rady Powiatu. Będę prosił radnych o przyjęcie stanowiska w sprawie uczczenia pamięci prezydenta Adamowicza.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nemet
Nemet
19 stycznia, 2019 18:22

Zaraz świętego z niego zrobią. Przekręt i tyle .9 mieszkań i ponad 30 kont bankowych. Były kożuch….

patriota
patriota
19 stycznia, 2019 22:28

Czy śp. prezydenta Gdańska obchodzili przedstawiciele naszego grajdołu? Nie wydaję mi się… 😛

patriota
patriota
20 stycznia, 2019 20:42

Niesamowite… proszę o dowody! 😀 Przynajmniej ma komu zostawić, nie to co Kalkstein i jego pisowsko-Wolsko-toruńskie towarzystwo wzajemnej adoracji… 😛

Taka prawda.
Taka prawda.
21 stycznia, 2019 17:14

Budyń z Gdańska- jednak jest sprawiedliwość, nie zabrał kasy że sobą przekręt. PO TO NA SZKODE działa dla gospodarki. Ile afer było za PO-Psl ? PiS nie lepsze mordy. Prawda jest taka że kto na stołku siedzi to czerpie korzyści jak nie on to rodzina itp.

Polecamy

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!