Sport

Piotrkowscy karatecy z medalami

Podczas rozgrywanych w Rzeszowie XXIV Mistrzostw Polski Oyama PFK w Kata oraz II Pucharu Polski OYAMA CUP w knockdown, piotrkowianie wywalczyli kilka medali. Zawody zgromadziły 230 zawodników z 30 klubów z całej Polski.

Piotrkowski Klub Oyama Karate „WASHI” reprezentowała 13 osobowa ekipa w składzie: Daria Cieślińska, Karina Wojciechowska, Julia Tyszko, Inga Fister, Maria Walas, Aleksandra Rychter, Jan Bajdor, Jakub Kowalik, Kamil Szymański, Kacper Kitowski, Bartosz Szulc i Paweł Abratkiewicz. Niestety z przyczyn zdrowotnych na zawodach nie wystartowała ubiegłoroczna Mistrzyni Polski sensei Angela Szulc.

W konkurencji KATA i KOBUDO (kata z bronią), piotrkowianie zdobyli trzy Mistrzostwa Polski oraz dwa „trzecie” i trzy „czwarte” miejsca, a wywalczyli je:
Jakub Kowalik I miejsce w KATA i I miejsce w KOBUDO

Warto dodać, że sensei Jakub Kowalik został Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw.

Natomiast w II Pucharze Polski OYAMA CUP – seniorów i seniorów starszych w konkurencji knockdown, czwórka naszych zawodników zajęła wysokie pozycje:
Daria Cieślińska (–55kg) II miejsce
Kamil Szymański (-70kg) III miejsce
Paweł Abratkiewicz (-90kg) III miejsce
Bartosz Szulc (-90kg) IV miejsce

Przed dekoracją zwycięzców, odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych klubów i zawodników w minionym sezonie. Prezes OYAMA PFK – Hanshi Jan Dyduch, uhonorował piotrkowski klub pucharem za wygranie rankingu Najlepszych Klubów Oyama Karate w 2017 r. Wyróżnienie za najlepsze wyniki sportowe w pracy trenerskiej odebrał Prezes PKOK „WASHI” – sensei Dariusz Szulc IV DAN. Wśród nagradzanych zawodników znaleźli się: