Piłka ręcznaPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowianki przegrały jedną bramką, dlatego Kobierki nadal w grze o srebro

Piotrcovia przegrała z KPR Gminy Kobierzyce 24:25 (10:9) w zaległym z 1 maja pojedynku 26. Serii ORLEN Superligi (runda finałowa). Dzięki wygranej przyjezdne zachowały szanse na wicemistrzowski tytuł.

Przez pierwsze trzydzieści minut wynik oscylował wokół remisu, ale częściej na prowadzeniu była Piotrcovia. Gospodynie zeszły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem 10:9, a niski wynik pierwszej odsłony to zasługa bramkarek, a także dobrej gry w defensywie obu drużyn.

KPR Gminy Kobierzyce zdawał sobie sprawę z tego, że tracąc punkty w Piotrkowie mocno ogranicza swoje szanse na srebrny medal. Dlatego też podkręcił w drugiej połowie tempo. Piotrcovia nie zamierzała jednak odpuszczać i kibice byli świadkami niesamowicie emocjonującej końcówce. W roli głównej wystąpiła Beata Kowalczyk. Doświadczona bramkarka Kobierek obroniła w ostatniej minucie dwie piłki i przyjezdne mogły cieszyć się z wygranej 25:24.

– Sport właśnie ma to do siebie, że przy wyrównanym pojedynku ktoś musi wygrać, a ktoś musi zejść z boiska pokonany. Brakło wykończenia kilku sytuacji. Na pewno wpływu na wynik nie miała ostatnia akcja, w której nie wykorzystałyśmy stuprocentowej sytuacji. Wcześniej mogłyśmy rzucić kilka bramek więcej. Walczymy do końca o piąte miejsce. Do Gniezna jedziemy po zwycięstwo – skomentowała spotkanie trenerka Piotrcovii Agata Cecotka.

– To był bardzo dla nas ważny mecz i dlatego tak cieszy zwycięstwo. Nadal musimy jednak wygrać jeszcze dwa spotkania, aby na koniec cieszyć się ze srebra. Piotrków to trudny teren i wiedziałyśmy, że czeka nas tutaj trudne zadanie. Był to mecz bramkarek, które pobroniły wiele trudnych piłek. Co do gry w ataku to obie drużyny dziś się nie popisały – oceniła spotkanie Aleksandra Kucharska.

MKS Piotrcovia – KPR Gminy Kobierzyce 24:25 (10:9)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Waga 7/4, Królikowska 4, Sobecka 4, Schneider 3, Polaskova 3, Radushko 2, Mokrzka 1/1, Grobelna, Szczepanek, Trbovic, Szczukocka.