Piłka ręcznaSport

Piotrkowianki pokonały KPR Jelenia Góra

Biorąc pod uwagę potencjał sportowy, zwycięstwo nad KPR Jelenia Góra należałoby taktować jako obowiązek, jednak w kontekście ostatnich wyników MKS Piotrcovii, zwycięstwo w tym meczu należy postrzegać jako sukces i ważne przełamanie w walce o jak najwyższe miejsce wśród zespołów z miejsc 7 -12. Po ośmiu porażkach z rzędu Piotrcovia wygrała 27:23.

Pierwsza połowa to wyrównana walka i popis gry w ataku obu zespołów, stąd w pierwszych 30 minutach kibice oglądają aż 33 gole. Piotrcovia szybko przejmuje inicjatywę i przez większość pierwszej odsłony spotkania prowadzi różnicą 2-3-4 bramek, przy stanie 16-12 karnego nie wykorzystuje najskuteczniejsza zawodniczka pierwszych 30 minut Wyrzychowska ( 7 goli) i potem przeciwniczki odrabiają straty schodząc na przerwę tylko z jedną bramką straty. W drugiej odsłonie, obraz gry ulega całkowitej zmianie. Po raz pierwszy od dawna widzimy Piotrcovię świetnie walczącą w obronie ( tylko 7 straconych bramek) i mimo tylko dwóch rzuconych bramek i zmarnowaniu kilku kontr w pierwszych 13 minutach po przerwie, nasze zawodniczki pozwalają rywalkom zaledwie  dwa razy na wyrównanie stanu spotkania. Po wejściu na parkiet Agaty Wypych i jej kilku składnym akcjom z Moniką Kopertowską oraz dwóm ważnym bramkom Anny Wasilewskiej, Piotrcovia odzyskuje kontrolę nad meczem i  w ostatnich minutach powiększa przewagę do 5 bramek. Bardzo duży wkład w zwycięstwo miały dziś broniąca z 50% skutecznością Karolina Sarnecka i grająca chyba najlepszy mecz w Superlidze Katarzyna Matyja, która do 5 bramek w ataku dodała świetną postawę w obronie, owocującą kilkoma przechwytami i nabieraniem rywalek na faule w ataku. Wreszcie dobrze blokowana była kołowa gości. Marta Tomczyk nie zdobyła nawet bramki, wcześniej inne zespoły zawsze grały na koło, wiedząc, że bronienie obrotowej rywalek to pięta achillesowa Piotrcovii. Kolejnym pozytywnym elementem wprowadzonym przez nowy sztab szkoleniowy była reakcja na grę najskuteczniejszej zawodniczki gości Aleksandry Tomczyk, w drugiej połowie, po kryciu indywidualnym zdobyła ona tylko jedną bramkę. We wcześniejszych spotkaniach sztab nie reagował na liderki rywalek i nasze zawodniczki pozwalały im na zdobywanie ponad 10 bramek w meczu. Gratulujemy wygranej w dobrym stylu, mając nadzieję, że w następnych meczach będzie podobnie.

Również młode piłkarki Piotrcovii odniosły dziś zwycięstwo w Brodnicy. W drugim meczu Turnieju 1/16 MP Młodziczek wygrały 22:20 z Bukowią.
W piątek, po dobrym meczu Piotrcovia przegrała z MKS Kusy Szczecin 34:38. Decydujące będą mecze niedzielne. Każdy zespół grupy G ma na koncie zwycięstwo i porażkę, więc  zwycięzcy dwóch niedzielnych spotkań awansują do następnej rundy.

MKS PIOTRCOVIA – KPR JELENIA GÓRA 27:23 (17:16)

PIOTRCOVIA – Sarnecka, Opelt – Wyrzychowska 7 (3/4), Matyja 5, Kopertowska 4, Despodovska 2 (0/1), Belmas 2, Wasilewska 2, Wypych 2, Kucharska 1, Cygan 1, Klonowska 1, Ivanovic, Marszałek.

Kary 12 min (Klonowska 4, Ivanovic 4, Kopertowska, Despodovska)

KPR JELENIA GÓRA – Filończuk, Wierzbicka – Aleksandra Tomczyk 8 (3/4), Załoga 5, Jurczyk 4, Kobzar 3, Kanicka 1, Karwecka 1, Jasińska 1, Bielecka, Oreszczuk, Marta Tomczyk.