Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Piotrkowianie w rejestrze przestępców seksualnych

Trzech mężczyzn z Piotrkowa Trybunalskiego znajduje się w udostępnionym przez resort sprawiedliwości publicznym rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym. Pod adresem https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/ każdy, za darmo i bez zbędnych formalności, może sprawdzić, czy w jego okolicy nie mieszka gwałciciel lub pedofil.

Okazuje się, że mieszkańców rodem z Piotrkowa, w rejestrze znajdziemy trzech. Mężczyźni albo odsiedzieli już swoje wyroki, albo są w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności. 49-letni J. to gwałciciel recydywista, 47-letni J. usłyszał wyrok za usiłowanie gwałtu. Zdecydowanie najgrubszą kartotekę ma 37- letni P. skazany za cztery gwałty oraz rozbój z użyciem broni palnej. Karę 15 lat więzienia odbywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. W chwili popełnienia tych przestępstw miał 30 lat.

Jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości, rejestr składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mogą korzystać przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi. W części publicznej rejestru znajduje się niemal 800 osób, w tej drugiej 2614 nazwisk.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Psem
Psem
3 stycznia, 2018 11:29

Coś słabe (krótkie) im te listy wyszły skoro pominęli niejakiego Mariusza T. …

Rob
Rob
Reply to  Psem
5 stycznia, 2018 09:49

Też właśnie, pominęli klasyka zbrodni. Może chodziło im wyłącznie o przestępstwa wobec kobiet…

Ciorny doktor
Ciorny doktor
5 stycznia, 2018 11:49

A czy księża są pominięci?

Polecamy

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!