Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Piotrkowianie dla WOŚP [dużo zdjęć!]

Nawet kilkustopniowy mróz i wiatr nie odstraszają piotrkowian, by świętować 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice miasta i powiatu piotrkowskiego wyszło 583 wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze na ratowanie noworodków.

W Piotrkowie działają dwa sztaby i dwie sceny. Pierwsza w galerii Focus Mall, druga w CH Echo. Szefową pierwszego sztabu jest Małgorzata Pingot, która w rozmowie z nami mówi: – Nie udałoby się tego wszystkiego zorganizować, gdyby nie galeria Focus, z którą gramy już trzeci rok i stowarzyszenie HARC. Ponadto jest z nami WORD który prezentuje samochód egzaminacyjny i alkogogle, WOPR który pokazuje motorówkę i sprzęt ratowniczy, fundacja DKMS, na stoisku której można złożyć deklarację oddania szpiku. W galerii jest także stoisko FiortClinic, kliniki fizjoterapii, ortopedii i rehabilitacji, gdzie można dodatkowo zmierzyć ciśnienie i poziom cukru.

Po południu wystąpią piotrkowscy artyści – Agata Michalska i Marcin Januszkiewicz, a po koncercie odbędą się licytacje. – Mamy 10 złotową srebrną monetę w kształcie serca. To dar Fundacji, ale przede wszystkim obrazy piotrkowskich artystów: Juliusza Marwega, Jolanty Betnerowicz, Stanisława Piotra Gajdy, Henryka Trojana, Agnieszki Ilinicz-Kiełkiewicz a także zdjęcie autorstwa Mariusza „Marchewy” Marchlewicza. Jest piłka z podpisem Marcina Gortata, a także prezent od piotrkowskiego żeglarza, który brał udział w regatach Sydney-Hobart. Wszystkie nasze aukcje zaczną się od godziny 19:00 – dodaje Małgorzata Pingot.

Ale finał to nie tylko te dwa miejsca. Automobil Klub Piotrkowski wspólnie z firmą Haering zorganizował KZK, czyli konkurs zręczności kierowców. Klub Mit-auto także przygotował wiele motoryzacyjnych atrakcji. W Sulejowie morsy z regionu kąpały się w lodowatej Pilicy. Można było także oddać krew. Do punktu pobrań zgłosiło się aż 80 osób. Krew mogło jednak oddać 65 osób. Na tę chwilę (14:40) oddano ponad 29 litrów tego najcenniejszego leku.

Przypominamy także, że przy CH Echo (Auchan) o 20:00 będzie finał akcji i koncert Cleo, wcześniej zaś odbędą się licytacje podarowanych przedmiotów.

Wszystkie piotrkowskie aukcje znajdziecie TUTAJ.

 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
14 stycznia, 2018 12:02

Gramy!!!

rysio
rysio
14 stycznia, 2018 17:32

Szkoda tylko że orkiestra nie zagrała w gminie Aleksandrów.

Eww
Eww
14 stycznia, 2018 21:03

Mimo sprzeciwu pisu gramy do końca świata

Polecamy

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!