reklama
Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Piotrków współgospodarzem XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Łódzkie 2021 będzie największym wydarzeniem dla sportowców młodego pokolenia. Gospodarzem imprezy jest województwo łódzkie, ale wszystkie zawody w badmintonie rozegrane będą tylko w Piotrkowie Trybunalskim.

Tegoroczna olimpiada odbędzie się w dniach 15 czerwca – 31 sierpnia. W tym czasie weźmie w niej udział ponad 4000 sportowców, trenerów, opiekunów ekip i byłych olimpijczyków. Na jej organizację samorząd województwa przyznał dotację w wysokości 1,9 mln zł. – W ramach OOM w Piotrkowie odbywać się będą zawody w badmintona. Rozgrywki rozpoczną się 27 i potrwają do 29 czerwca w hali sportowej Relax przy ulicy Batorego. Organizatorem jest Łódzka Federacja Sportu która przydzieliła organizację mistrzostw KKS RUCH Piotrków. Gościć będziemy reprezentacje 15 województw (brak kujawsko -pomorskiego) łącznie 120 zawodników, 30 trenerów, 12 sędziów, 3 delegatów Pzbad. Łącznie to aż 165 uczestników. Gramy w pięciu grach: singiel dziewcząt, singiel chłopców, debel dziewcząt, debel chłopców i gra mieszana. Zawody zaczynamy w niedzielę 27 czerwca o godzinie 9:00, kontynuujemy w poniedziałek. Wtorek to już finały, i około godziny 14. przewidzieliśmy dekorację medalową – mówi organizatorka zawodów Dorota Danielak z KKS RUCH Piotrków.

Nasze województwo będzie reprezentować 6 badmintonistów w tym 2 z Piotrkowa. To Maksymilian Danielak i Dawid Dolot.

Olimpiada będzie rozgrywana w dziesięciu miastach naszego regionu, w Bełchatowie, Uniejowie, Łasku, Łodzi, Pabianicach, Rawie Mazowieckiej, Wieluniu, Piotrkowie Trybunalskim, Spale i Tuszynie. Szczegóły dotyczące olimpiady dostępne są na stronie www.oomlodzkie2021.pl

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!