Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrków: Wniosek o autobusy elektryczne – odrzucony!

Błędy formalne były przyczyną odrzucenia przez Urząd Marszałkowski wniosku piotrkowskiego magistratu na zakup autobusów elektrycznych. Złożenie takiego pisma zapowiadał prezydent miasta Krzysztof Chojniak podczas testów autobusu hybrydowego.

Wniosek trafił do Urzędu Marszałkowskiego, jeszcze w 2020 roku. Jak mówią tamtejsi urzędnicy – nie był zgodny z regulaminem konkursu, dlatego musiał być odrzucony. W komunikacie przesłanym do naszej redakcji czytamy:

Na zdjęciu: Prezydent Krzysztof Chojniak
w testowanym autobusie hybrydowym.
Foto: J.Krak

Wniosek Miasta Piotrków Trybunalski złożony o dofinansowanie w ramach konkursu z zakresu transportu niskoemisyjnego pod nazwą „Poprawa jakości transportu miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim poprzez zakup taboru wraz z niezbędną infrastrukturą” uzyskał ocenę negatywną z uwagi na niespełnienie kryteriów „Zgodność projektu z wymogami określonymi w regulaminie konkursu” – niezachowana został spójność informacji wymaganych w projekcie.

Analiza dokumentacji projektu w wyniku rozpatrywania protestu potwierdziła niespójności w zakresie danych finansowych projektu, które uniemożliwiły dokonania weryfikacji poprawności wyliczeń związanych z dofinansowaniem inwestycji. W związku z powyższym, 14 października 2020 r. podjęto decyzję o nieuwzględnieniu złożonego protestu.  

Piotrkowski magistrat szykuje kolejny wniosek, tym razem do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup elektrycznych autobusów. Tam dofinansowanie sięga 80 procent kosztów kwalifikowanych zakupu pojazdów. Trzymamy kciuki za powodzenie dofinansowania, i mamy nadzieję, że tym razem urzędnicy nie polegną już na starcie…

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!