Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Piotrków (i powiat) bezgotówkowy

W ciągu ostatnich 6 miesięcy w Piotrkowie Trybunalskim i w powiecie piotrkowskim zainstalowano 180 nowych terminali w ramach programu „Polska Bezgotówkowa”. W całym kraju w ramach programu do przedsiębiorców trafiło już ponad 65,5 tys. takich urządzeń.

– Docieramy z Programem Polska Bezgotówkowa bardzo szeroko, zarówno do dużych miast, jak i terenów wiejskich. To niezwykle istotne z punktu widzenia gospodarki i obywateli. Płatności bezgotówkowe to kolejne medium cywilizacyjne XXI wieku – dostęp do nich powinien być możliwy wszędzie. Pozwalają obywatelom i przedsiębiorcom bez lęku wchodzić w nowoczesne rozwiązania. Dzięki czemu w dłuższej perspektywie możemy mówić o szybszym tempie wzrostu gospodarczego poszczególnych regionów – powiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa. – Od września rozszerzamy również Program o urzędy i instytucje sektora publicznego m.in. samorządy i urzędy gminne. Tak, aby w każdym punkcie przyjmującym płatności można było płacić bezgotówkowo – bez względu na to, czy jest to sklep prowadzony przez prywatnego przedsiębiorcę czy też publiczna szkoła, muzeum lub biblioteka – dodaje
dr Mieczysław Groszek.

Piotrkowianie coraz częściej sięgają po płatności bezgotówkowe. Możliwość płacenia kartą jest dostępna w sklepach, punktach usłu­gowych, a także coraz częściej na straganach, w szkołach, przedszkolach i urzędach państwowych. Dzięki temu nie trzeba nosić przy sobie gotówki, szukać bankomatu, stać w kolejkach i odliczać pieniędzy. – Wielu moich klientów płaci kartą. To bardzo wygodna forma płatności zarówno dla nich, jak i dla mnie. Zdarza się, że ktoś odbiera zamówione kwiaty, a kiedy dowiaduje się, że istnieje możliwość płacenia kartą, dokupuje kolejne rzeczy – mówi Igor Majkowski, właściciel kwiaciarni „Czarna owca”. – Ponadto dzięki takiej formie zapłaty, nie tracę czasu na przeliczanie gotówki i wydawanie reszty – dodaje z uśmiechem Igor Majkowski.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x