Piotrków TrybunalskiRozprzaWydarzenia

Piotrków i gm. Rozprza: budowa i modernizacja gazociągów

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa gazociągów w gminie Rozprza. Gaz popłynie w miejscowościach Longinówka, Milejów i Janówka. Zmodernizowana będzie także sieć w centrum Piotrkowa, ale nie tylko.

– Polska Spółka Gazownictwa prowadzi na terenie powiatu piotrkowskiego inwestycje związane z przebudową istniejących gazociągów oraz rozbudową sieci. Przebudowa sieci gazowej ma zapewnić bezpieczeństwo ciągłości dostaw gazu do naszych klientów. Przykładowo w ubiegłym roku w ramach prac przebudowaliśmy 120 istniejących przyłączy. W przypadku rozbudowy sieci gazowej dla potrzeb nowych odbiorców, możemy wymienić przede wszystkim inwestycje na Osiedlu Wierzeje w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie w 2017 roku wybudowano 11 868 mb gazociągów i 125 nowych przyłączy – poinformował Artur Michniewicz z Polskiej Spółki Gazownictwa. – Na obszarze tego osiedla kolejni zainteresowani podpisują umowy przyłączeniowe, które będą realizowane w tym roku.

Kolejną znaczącą inwestycją jest gazyfikacja gminy Rozprza, a konkretnie miejscowości: Longinówka, Milejów i Janówka. – Na tym obszarze chcemy zaprojektować około 7 km sieci gazowej w latach 2018/2019. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę dla projektowanego gazociągu, będziemy ponownie weryfikować zainteresowanie mieszkańców przyłączeniem do sieci gazowej. Zaproponujemy określenie warunków przyłączenia i spisanie umów przyłączeniowych. Na tym etapie podejmiemy również decyzję o zakresie uruchamianej inwestycji – dodał Artur Michniewicz. – Można założyć, że sieć gazowa powstanie najwcześniej na przełomie 2019/2020 r. Bardzo dużo zależy od mieszkańców miejscowości Longinówka, Milejów i Janówka. Liczymy, że obecna gotowość do przyłączenia poparta będzie podpisanymi umowami o przyłączenie, analogicznie jak miało to miejsce na Osiedlu Wierzeje.

Spośród najważniejszych działań inwestycyjnych, które w Piotrkowie Trybunalskim już są realizowane i zakończą się najpóźniej w roku 2019, warto wymienić:

ul. Krótka – budowa sieci gazowej wraz z przyłączami,
ul. Kasztelańska- budowa sieci gazowej wraz z przyłączami,
ul. Wschodnia – budowa sieci gazowej wraz z przyłączami,
ul. G. Narutowicza – budowa sieci gazowej wraz z przyłączami,
ul. Pawłowska, Jasna, PCK – modernizacja sieci gazowej,
ul. Gościnna – budowa sieci gazowej wraz z przyłączami,
ul. Diamentowa – budowa sieci gazowej wraz z przyłączami,
ul. Polna – budowa sieci gazowej wraz z przyłączami,
ul. Scaleniowa – budowa sieci gazowej wraz z przyłączami,
ul. Dzieci Polskich – budowa sieci gazowej wraz z przyłączami,
ul. Malinowa , Bazaltowa, Zalesicka, Energetyków, Zamkowa – budowa sieci gazowej wraz z przyłączami,
ul. 1-go Maja – budowa sieci gazowej wraz z przyłączami.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!