Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrków bez poradni leczenia zeza – AKTUALIZACJA

31 października na wniosek Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, została rozwiązana umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia o świadczenie opieki zdrowotnej w zakresie leczenia zeza u dorosłych i dzieci. Tym samym, mieszkańcy Piotrkowa i powiatu zostali pozbawieni dostępu do tego specjalisty.

O powody rezygnacji szpitala ze świadczenia tych usług medycznych, poprosiliśmy rzeczniczkę prasową SSW.

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim informuje, iż z dniem 12.10. 2021 r. zostało zawarte porozumienie z Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim NFZ rozwiązujące z dniem 31.10.2021r. umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie leczenia zeza.

Informujemy, że szpital z uwagi na problemy kadrowe już w marcu wystąpił do ŁOW NFZ z wnioskiem o wyrażenie zgody na zawieszenie działania poradni i wstrzymania realizacji powyższych świadczeń do momentu pozyskania specjalistów.

Jednocześnie informujemy, że szpital uruchomił szeroko zakrojone działania mające na celu uzupełnienie personelu i wznowienie realizacji świadczeń tj. ogłoszenia o konkursie, ogłoszenia w prasie branżowej. W związku z brakiem zapewnienia obłożenia kadrowego szpital z konieczności złożył w dniu 30.09.2021r. wniosek o rozwiązanie umowy z ŁOW NFZ.

Aneta Grab
Rzecznik Prasowy
Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego
im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim

Najbliższe poradnie leczenia zeza znajdują się w Łodzi i Skierniewicach. Wykaz świadczeniodawców realizujących świadczenia w zakresie leczenia zeza wraz z pierwszym wolnym terminem można znaleźć w Informatorze o Terminach Leczenia.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!