Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrków bez 40-metrowej drabiny strażackiej

Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej wyłączono z użytkowanie 16, ponad 40-metrowych drabin w kraju, w tym tą piotrkowską. Ma to związek z wypadkiem do którego doszło w komendzie w Inowrocławiu. Podczas testów drabina firmy Rosenbauer złamała się. W Piotrkowie jest taki sam model drabiny.

Komunikat komendanta opublikowano na stronie internetowej KG PSP.

Informujemy, że na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie), podczas testów nowego samochodu specjalnego z drabiną SCD40 firmy Rosenbauer, doszło do awarii drabiny.

W wyniku zdarzenia żaden ze strażaków nie odniósł obrażeń.

Testy wykonywane były według standardowej procedury zalecanej przez producenta przed wprowadzeniem nowego samochodu do użytkowania w działaniach ratowniczo – gaśniczych.

Komendant główny PSP polecił natychmiastowe wycofanie z użytkowania wszystkich pojazdów marki Rosenbauer z drabiną mechaniczną o wysokości 40 metrów i więcej.

Fptp: KP PSP w Inowrocławiu

Piotrków pozostał tym samym bez drabiny. Na pomoc przyszli strażacy z OSP Moszczenica, którzy udostępnili swój 30-metrowy podnośnik.

Nowa drabina trafiła do Piotrkowa w lutym 2021 roku. Zastąpiła wtedy wysłużoną, 37-metrową drabinę, która była w naszym mieście od 25 lat.

Zobacz także:

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!