Piłka ręcznaSport

Piotrcovia: Znakomite otwarcie rozgrywek

Lepszego otwarcia sezonu nie można było sobie wyobrazić. Piotrcovia wygrała w Kobierzycach z miejscowym KPR Gminy 22:21 (10:18) w spotkaniu 1. kolejki żeńskiej PGNiG Superligi. Pierwszego gola rzuciła Sylwia Klonowska z rzutu karnego, a jej koleżanki w dalszej części meczu powalczyły jak lwice i wydarły bezcenne zwycięstwo.

Początek spotkania pokazał, że Piotrcovia przyjechała z ogromną wolą walki o zwycięstwo i zrewanżowanie się Kobierkom za porażkę z letniego sparingu. W 10. minucie było 5:2. Później podopieczne Edyty Majdzińskiej zmniejszyły nieco straty, ale do przerwy prowadziła Piotrcovia 10:8.

Po zmianie stron wynik oscylował wokół remisu, ale decydujące słowo należało do Piotrcovii. Bardzo ważne bramki w końcówce rzuciły: Vladislava Belmas, Patrycja Ciura i Aleksandra Oreszczuk.

KPR Gminy Kobierzyce – Piotrcovia 21:22 (8:10)