Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotr Wojtysiak: chcemy zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom województwa – WYWIAD

Od ponad tygodnia działa nowy zarząd województwa i władze Sejmiku WŁ. Jak już informowaliśmy, były starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak wybrany został wicemartszałkiem. Dziś pytamy nowego marszałka, jakie wyzwania czekają w najbliższym czasie nasz region.

Pierwsza sesja sejmiku trwała niemal miesiąc. Obrady były przerywane i dopiero podczas czwartego spotkania radnych, udało się wybrać władze sejmiku i zarząd. Dlaczego potrzeba było na to tyle czasu?

– Faktycznie trochę to trwało, ale najważniejsze, że jesteśmy już na etapie merytorycznej pracy i podejmowania działań. Kilka dni temu wybraliśmy zarząd województwa i prezydium sejmiku. Mamy sporo pracy, bowiem do końca miesiąca musimy podjąć działania w zakresie udzielenia bądź nie, absolutorium dla poprzedniego zarządu. Chcemy pracować nad nowymi wyzwaniami dla regionu, bo świat się zmienia, bo Europa się zmieniła. Przed województwem łódzkim stoją także wyzwania związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Ponadto chcemy zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo zdrowotne, energetyczne, infrastrukturalne czy klimatyczne. Zapewniam, że będziemy ciężko pracować na rzecz mieszkańców województwa łódzkiego, także tych zamieszkujących na ziemi piotrkowskiej. Region Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego ma ogromny potencjał w produkcji rolnej. Przypomnę, że jesteśmy wśród czołowych producentów trzody chlewnej. Na ziemi piotrkowskiej znajdują się firmy zajmujące się także produkcją warzyw. regionem, przemyśle rolno-spożywczym. To właśnie tutaj, znajduje się wiele gospodarstw specjalizujących się w produkcji owoców i warzyw. Potencjał ziemi piotrkowskiej trzeba wykorzystać.

Na pańską kandydaturę głosowało więcej radnych, niż wskazuje na to koalicja…

– Oczywiście cieszę się, że aż 19 radnych oddało na mnie swój głos podczas wtorkowej sesji. Dziękuję za zaufanie. Ogromnie doświadczenia jakie dotychczas zdobyłem w pracy samorządowca, na pewno pomoże mi pełnić tą zaszczytną funkcję. Dla tych którzy mnie nie znają, powiem tylko, że przez ostatnie 20 lat swojej pracy zawodowej, związany byłem ze Starostwem Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim. To tam zaczynałem od najniższego szczebla urzędniczego, by przez stanowisko referenta, kierownika wydziału, sekretarza powiatu, wicestarostę, a przez ostatnie ponad 5 lat starostę, nabierać doświadczenia do pracy w Urzędzie Marszałkowskim.

Czym będzie się Pan zajmował w Urzędzie Marszałkowskim?

Jako wicemarszałek, w kręgu moich zainteresowań jest na pewno służba zdrowia, bowiem w tym kierunku ukończyłem studia doktoranckie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Chciałbym zająć się także funduszami unijnymi a także szeroko pojętą infrastrukturą, którą cały czas w regionie łódzkim chcemy rozwijać.

3 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
17 czerwca, 2024 14:28

Właściwa osoba na właściwym miejscu 👏 Gratuluję serdecznie!
Liczymy na współpracę Panie Marszałku. Chodnik wzdłuż DK91 w Ignacowie, Rozprzy i Niechcicach to dla gminy Rozprza priorytet. Będziemy wdzięczni za wszelkie wsparcie w tym temacie 😊

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!