Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Pilot z Piotrkowa nagrodzony złotym medalem

Pilot instruktor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej kpt. Stanisław Ziębiec otrzymał Złoty Medal Aeroklubu Polskiego.

Uroczystość odbyła się w Spale na dorocznej konferencji Aeroklubu Polskiego. Pilot, instruktor Stanisław Ziębiec otrzymał Złoty Medal AP za wybitne zasługi dla polskiego lotnictwa. Medal wręczył kpt. Jerzy Makula, prezes Aeroklubu Polskiego, w otoczeniu przedstawicieli wszystkich aeroklubów z całej Polski.

Na co dzień Stanisław Ziębiec szkoli pilotów szybowcowych i samolotowych w Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej. Dotychczas wyszkolił setki adeptów lotnictwa. Wielu z nich lata jako zawodowi piloci w różnych krajowych i zagranicznych liniach lotniczych.

To nie pierwsze wyróżnienie naszego instruktora. Stanisław Ziębiec w roku 2017 otrzymał Błękitne Skrzydła, najwyższe honorowe wyróżnienie lotnicze w kraju. Jest ono przyznawane przez Krajową Radę Lotnictwa, redakcję „Skrzydlatej Polski”, dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych i Aeroklub Polski.

Warto dodać, że wyróżniony kapitan w 2002 roku pilotował samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, którym Ojciec Święty Jan Paweł II leciał do Rzymu z ostatniej pielgrzymki do Polski.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!