Piłkarz z Moszczenicy robi karierę w UK

Views: 881

Źródło: Transfery.info

Pochodzący z Moszczenicy Kamil Miazek, został nowym zawodnikiem Leeds United. Jeszcze kilka lat temu grał w klubie Włókniarz Moszczenica.

Utalentowany bramkarz przebywał pod koniec zeszłego roku na testach w angielskim klubie. 21-letni zawodnik zrobił w ich trakcie bardzo dobre wrażenie na sztabie szkoleniowym „The Peacocks”, który zwrócił się do włodarzy zespołu z prośbą o zakontraktowanie młodego piłkarza.

Leeds United po ich zakończeniu przedstawiło ofertę umowy polskiemu golkiperowi, która została przez niego zaakceptowana. Miazek przed podpisaniem kontraktu z drużyną z Championship musiał załatwić wszystkie formalności i dopiero teraz mógł zostać oficjalnie członkiem ekipy z Elland Road, o czym poinformowała agencja „INNfootball”.

Młody bramkarz po związaniu się z angielskim klubem został od razu włączy do kadry zespołu do lat 23 i pojawił się w wyjściowym składzie drużyny na spotkanie przeciwko Hull City U-23 w ramach Professional Development League. Polak nie będzie jednak najlepiej wspominał swojego debiutu, ponieważ w 65 minucie meczu ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Miazek przed podpisaniem umowy z Leeds United był piłkarzem Feyenoordu w latach 2012–2016. W tym czasie rozegrał między innymi 25 spotkań w drużynie U-19 i siedem w U-21. W pierwszej ekipie z Rotterdamu nigdy jednak nie zadebiutował.

 

 

Komentarzy: 3

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *