KulturaSulejów

Piliczanie podwójnymi zwycięzcami!

Zespół ludowy „Piliczanie” podwójnym zwycięzcą III Powiatowego Przeglądu Zespołów Ludowych i Śpiewaczych.

W sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie, odbył się III Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych i Śpiewaczych. W wydarzeniu wzięli udział artyści ludowi z całego powiatu, także ci najmłodsi, jak zespół Koraliki. Piliczanie zdobyli pierwsze miejsce w kategorii „Zespoły śpiewacze” oraz „Pieśń Moniuszki”. Wszystkie aranżacje do prezentowanych utworów opracował Daniel Baranowski. W jury zasiedli: Jolanta Perzyna, Anna Cymmerman oraz Przemysław Bogusławski.

Przedmiotem przeglądu była prezentacja tradycyjnego folkloru przejawiającego się  w gawędach, pieśniach, muzyce, tradycyjnych tańcach, zwyczajach  i obrzędach.

W wydarzeniu wzięło udział 8 zespołów – „Chór Jana” z Ręczna, „Nad Wolbórką” z Wolborza, „Jacy Tacy Moszczeniacy” z Moszczenicy, „Piliczanie” z Sulejowa, zespół obrzędowy „Wolborskie Nuty”, „Grabiczanie” z Grabicy, „Pasjonatki” z gminy Wola Krzysztoporska oraz reprezentująca tegorocznych gospodarzy – „Ludowa Biesiada” z Czarnocina. Poza konkursem wystąpili: dziecięcy zespół „Koraliki” z Czarnocina oraz Kapela Tolka Gałązki z Moszczenicy.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!