Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Pijany policjant zawieszony. Usłyszał także prokuratorskie zarzuty

Policjantowi który w nocy z wtorku na środę (16/17.07) na skrzyżowaniu al. 800-lecia i ul. Wojska Polskiego, kierował samochodem pod wpływem alkoholu i uderzył w znak drogowy, prokurator przedstawił wczoraj (18.07) zarzut z artykułu 178a. Kodeksu Karnego który mówi: Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zanim policjant został przesłuchany przez prokuratora, musiał wytrzeźwieć. Tuż po zdarzeniu, w alkotest wydmuchał 2,4 promila. – Mężczyzna w tej sprawie został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Ponadto prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych na czas trwania postępowania – poinformował Piotrkowski24 prokurator Piotr Cegiełka z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjant prawdopodobnie zostanie także wydalony ze służby.

Przypomnijmy, że to kolejny mundurowy przyłapany na jeździe na podwójnym gazie. W czerwcu inny policjant spowodował kolizję. Wtedy to kierujący skodą octavią najechał na tył opla astry. Sprawca miał 2 promile alkoholu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x