Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pijany lekarz w szpitalu przy Rakowskiej. Wydmuchał niemal 2 promile – AKTUALIZACJA

Otrzymaliśmy informację, że jeden z lekarzy oddziału ortopedycznego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego imienia Kopernika w Piotrkowie, podczas dyżuru był nietrzeźwy. Nasze podejrzenia w lakonicznym komunikacie potwierdza policja.

– Mogę jedynie potwierdzić, że w dniu 10 października przed 17:00 otrzymaliśmy zgłoszenie od kierownictwa szpitala o podejrzeniu, że jeden z lekarzy może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Tę informacje potwierdziliśmy. O powyższym fakcie została powiadomiona prokuratura. Na miejscu zostały wykonane wszystkie niezbędne czynności. Dyrektor szpitala złożył w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wszelkie szczegółowe informacje proszę kierować do rzecznika prokuratury – ucina st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Rzecznika policji nie chciała zdradzić jakim wynikiem zakończyło się badanie alkomatem nietrzeźwego lekarza. To pytanie zadaliśmy rzeczniczce prokuratury. Oto treść oświadczenia.

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 11 października 2021 roku wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 10 października 2021r. w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim narażenia pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez lekarza, który będąc zobowiązany do opieki nad pacjentami, podczas pełnionego dyżuru znajdował się w stanie nietrzeźwości prowadzącym do stężenia na poziomie 0,90 mg/l alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu, tj. o czyn z art. 160 § 2 kk. O podejrzeniu zaistnienia przestępstwa, organy ścigania zostały powiadomione w dniu 10 października 2021 roku przez Dyrektora Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. Śledztwo jest na wstępnym etapie, realizowane są czynności procesowe mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia. Czyn z art. 160 § 2 kk zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Magdalena Czołnowska-Musioł, Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim

2.8 6 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!