Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pijani, bez uprawnień a nawet z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

Piotrkowscy policjanci wyeliminowali z drogi nietrzeźwych kierujących. Dodatkowo jeden z kierowców prowadził pojazd bez posiadanych uprawnień, natomiast drugi kierował pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za złamanie sądowego zakazu kara zwiększa się do 5 lat.

Na terenie miasta i powiatu funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę trójce nieodpowiedzialnych kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszej sytuacji doszło 13 grudnia około godziny 19:20 w miejscowości Tychów na terenie gminy Czarnocin. Zgłoszenie dotyczyło pojazdu, który wjechał do rowu. Na miejsce dyżurny zadysponował patrol ruchu drogowego. Zgłoszenie potwierdziło się. Policjanci zastali mężczyznę w karetce, który chwilę wcześniej kierował audi. Mężczyzna podczas wykonywania manewru cofania, wyjeżdżając z posesji uderzył w znak drogowy znajdujący się po drugiej stronie drogi wjeżdżając przy tym do rowu. Okazało się, że 65 latek ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – relacjonuje st. sierż. Remigiusz Pacyna z KMP w Piotrkowie.

Mieszkaniec powiatu nie przyznał się do spożywania alkoholu. Stwierdził, że pił i wcierał jedną z substancji leczniczych. Audi którym kierował, nie posiadało aktualnych badań technicznych.

-Do kolejnej skrajnie niebezpiecznej sytuacji doszło dzień później kilka minut po północy w Rozprzy. Policjanci z Komisariatu w Gorzkowicach ujawnili kierującego oplem, który po badaniu stanu trzeźwości w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Policjanci ustalili także, że kierował autem pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje policjant.

– Trzecia sytuacja miała miejsce tego samego dnia o 1:30. Funkcjonariusze z piotrkowskiej patrolówki zauważyli opla corsę, który nie trzymał prawidłowego toru jazdy. – Jak się okazało, kierujący 22-letni mieszkaniec miasta był nietrzeźwy. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna kierował oplem pomimo braku wymaganych uprawnień – powiedział st. sierż. Remigiusz Pacyna.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja Apeluje: Wykażmy się rozsądkiem podczas wsiadania za kółko. Stanowczo nieodpowiedzialnym jest kierowanie pojazdem na podwójnym gazie oraz nie posiadając do tego uprawnień. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji, jak i ostrość widzenia. Pamiętajmy, że podczas gdy jesteśmy uczestnikiem ruchu drogowego bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych. Reagujmy, gdy mamy podejrzenie, że kierowca może prowadzić swój pojazd po alkoholu. To właśnie Ty możesz zapobiec tragedii na drodze. Odpowiedzialność = Bezpieczeństwo.

1 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!