Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pierwszy etap remontu Roosevelta zakończony

Zgodnie z zapowiedziami zakończyła się kompleksowa przebudowa ul. Roosevelta na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta. W środę (15.05) odbył się odbiór inwestycji.

Remont ulicy Roosevelta podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy obejmuje odcinek od ul. Wroniej do granic miasta, drugi od ronda im. Żołnierzy Wyklętych do ul. Towarowej. Na pierwszym z nich prace zostały już zakończone. Z kolei drugi etap jest obecnie projektowany.

W ramach zadania na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta wymieniono konstrukcję nawierzchni jezdni, wybudowano chodniki i ścieżkę rowerową, przebudowano skrzyżowania z drogami niższych klas oraz wyremontowano zjazdy do posesji. Wzdłuż ulicy pojawiły się także zatoki autobusowe. W ramach inwestycji ułożono także kanalizację deszczową, wodociąg i przyłącza kanalizacji sanitarnej.

 Dopełnieniem prac było uporządkowanie terenu oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Ustawione zostało oświetlenie LED, ławki i kosze na śmieci. Ponadto, na wyremontowanym odcinku powstał próg zwalniający, wprowadzając dodatkowe środki bezpieczeństwa dla kierowców i pieszych – dodają pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji.

Całkowity koszt wykonania ww. dwóch etapów wynosi blisko 22,5 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Miasto na realizację inwestycji pozyskało dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład”.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jedrek
Jedrek
17 maja, 2024 12:07

Z tego artykułu wynika że odcinek ul Roosevelta od Wroniej do Towarowej nie będzie remontowany. Dlaczego i na jakiej podstawie? Jest on pominięty.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!