Piotrków TrybunalskiUncategorizedWydarzenia

Pierwszy dzień prawyborów za nami

Jeszcze tylko dziś (czwartek) można wziąć udział w prawyborach które organizuje KWW „TAK dla Piotrkowa” i zdecydować, czy kandydatem na prezydenta miasta w nadchodzących wyborach samorządowych będzie Krystyna Czechowska czy Tomasz Sokalski. Zwycięzca wystartuje pod szyldem tego komitetu.

– Prawybory zaplanowaliśmy na środę i czwartek. Odbywają się pomiędzy godziną 14.00 a 19.00 – powiedział w rozmowie z nami Jan Dziemdziora, kandydat do rady miasta z ramienia „TAK dla Piotrkowa”. – Chcemy by to mieszkańcy, czyli nasi wyborcy, wybrali kandydata na prezydenta. A zasady głosowania są bardzo proste. By wziąć udział w prawyborach, należy wpisać się na listę poparcia naszego komitetu. Głosujący otrzyma wtedy kartę z dwoma nazwiskami, stawia znak X w kratce przy jednej z tych osób i wrzuca głos do urny – mówi Jan Dziemdziora.

– Prawybory to według nas najbardziej demokratyczny sposób wyboru kandydata na prezydenta. Oddajemy głos mieszkańcom – niech to oni zdecydują, kto powinien ich reprezentować w nadchodzących wyborach samorządowych – mówią zgodnie Czechowska i Sokalski.

O program wyborczy pytamy obu kandydatów. Na pierwszy ogień: Krystyna Czechowska.
– Jestem mieszkanką Piotrkowa od urodzenia, żyje tym miastem i jego problemami. Uważam, że 20-letnie doświadczenie w administracji samorządowej z pewnością pomoże w realizacji mojego programu wyborczego. Cztery lata temu Państwo mi zaufali wybierając do Rady Miasta. Przez ten czas mogłam z bliska obserwować jak funkcjonuje urząd i jego jednostki. Dlatego m.in. często postulowałam, aby posprzątać i uporządkować nasze miasto. Każda dobra gospodyni w nowym domu zaczyna od sprzątania domu i terenu wokół, a proszę mi wierzyć, jest bardzo wiele do zrobienia w naszym mieście – mówi Krystyna Czechowska. – Moje punkty programowe, jako kandydatki na fotel prezydenta miasta, to m.in.: rewitalizacja istniejących i stworzenie nowych terenów zielonych, w tym np. wokół zbiornika Bugaj czy Parku Belzackiego, program dofinansowania in vitro dla mieszkańców naszego miasta, bezpłatna komunikacja dla mieszkańców Piotrkowa i budowa nowoczesnego węzła transportowo-przesiadkowego wraz z wymianą autobusów miejskich na bardziej ekologiczne i podnoszące komfort mieszkańców.

W tej chwili na listach osób ubiegających się o mieszkania znajduje się kilkaset osób. Jak to zmienić?
– Chciałabym wprowadzić programu inwentaryzacji lokali, dzięki któremu będzie można wyremontować mieszkania i pustostany będące w zasobach gminy. Poprzez te działania liczba rodzin oczekujących na mieszkanie znacznie się zmniejszy.

Jak zatrzymać depopulację w mieście? Ludzie w średnim wieku opuszczają Piotrków…
– W moim programie wyborczym stawiam na integrację i aktywizację mieszkańców. Otwarcie Centrum Startupów, Centrum Seniora czy Współpracy Międzypokoleniowej oraz wzmocnienie roli kobiet w samorządzie, m.in. poprzez powołanie Społecznej Rady Kobiet – to tylko niektóre z moich pomysłów.

 

Podobne pytanie zadajemy Tomaszowi Sokalskiemu. 
– Po raz pierwszy w historii Piotrkowa Trybunalskiego, przed wyłonieniem kandydata na Prezydenta miasta, bezpartyjny komitet wyborczy chce zapytać, kto będzie ich najlepiej reprezentował. Do tej pory wszystkie partie polityczne wybierały kandydata na zamkniętych spotkaniach. Chcemy to zmienić. Dlatego zdecydowałem się wziąć udział w prawyborach, bo wiem, że Piotrków Trybunalski potrzebuje świeżego powietrza i świeżych ludzi na czele.

Praca radnego kilku kadencji to pewnie atut w walce o fotel prezydenta?
Jestem mieszkańcem Piotrkowa Trybunalskiego od urodzenia. Tutaj się wychowałem, chodziłem do szkoły, i tutaj podjąłem pierwszą pracę.To Państwo kilkanaście lat temu zaufaliście mi wybierając na funkcję radnego miasta. Od wielu lat patrzę rządzącym na ręce i ich rozliczam. Wiarygodność to jest to, co się najbardziej liczy dla wyborców, i co jest wciąż największym deficytem po stronie dzisiejszego prezydenta miasta.

Jeśli zostanie Pan prezydentem, zmieni Pan coś w naszym mieście?
TAK! Wprowadzę bezpłatną komunikację dla mieszkańców naszego miasta (dziś nieodpłatnie jeździ się w ponad 50 miastach i miasteczkach) TAK! Piotrków Trybunalski stanie się czystym miastem. Nie mogę pogodzić się ze stanem obecnym. Postrzegam nasze miasto niestety jako brudne. Na tym polu przegrywamy z wieloma porównywalnymi wielkością polskimi miastami. TAK! Wybuduje chodniki i nowe ścieżki rowerowe. Drażnią mnie krzywe chodniki w naszym mieście i brak nowych ścieżek rowerowych. Jakość życia w wielkim stopniu zależy od poziomu usług, które finansujemy z naszych podatków, i od ich dostępności. TAK! Zbuduje basen rekreacyjny dla mieszkańców. Wprowadzę dla wszystkich uczniów piotrkowskich szkół nieodpłatne naukę pływania, a dla dzieci bezpłatne wejście. TAK! Stworzę piotrkowskie Centrum Seniora. Powołam zespół, który zawodowo zajmie się problematyką osób starszych.

Przypominamy, prawybory odbywają się pomiędzy 14.00 a 19.00. Kandydata komitetu „TAK dla Piotrkowa” poznamy w piątek, 31 sierpnia.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj dyskusję  
Powiadom o
Back to top button
Close
Close