Piłka ręcznaSport

Pierwsze punkty Piotrkowianina – wideo

W najlepszy możliwy dla siebie sposób piłkarze ręczni Piotrkowianina wywalczyli pierwsze punkty w sezonie 2019/2020. Drużyna Bartosza Jureckiego pokonała MMTS Kwidzyn aż 32:20 (13:8). Od pierwszej do ostatniej minuty spotkania gospodarze dominowali na boisku, a momentami ręce same składały się do oklasków.

Już w 2. minucie było 2:0 dla Piotrkowianina, a bramki rzucili: Grzegorz Sobut i Adam Pacześny. Goście próbowali dotrzymywać kroku, ale udawało im się to tylko do 7. minuty. Później piotrkowska drużyna zaczęła znakomicie grać w obronie, a w ataku nie mylili się Sobut i Bartosz Nastaj. W 19. minucie Piotrkowianin prowadził 10:4. W końcówce pierwszej połowy goście zniwelowali nieco straty, ale rzut Nastaja w ostatniej sekundzie znakomicie podsumował 30 minut. Piłka rzucona z dwunastego metra wylądowała w bramce MMTS, a na świetlnej tablicy widniał wynik 13:8.

Do przerwy zespół Bartosza Jureckiego prowadził 13:8, w dużej mierze dzięki świetnej grze obrony i bramkarza – Damian Procho popisywał się m.in. takimi interwencjami, jak ta przy rzucie obrotowego Ryszarda Landzwojczaka.

Po zmianie stron piotrkowski zespół kontynuował swoją świetną grę. Popisem był ostatni kwadrans. Od stanu 20:16 Piotrkowianin rzucił aż dwanaście bramek, a stracił zaledwie cztery. Drużyna gospodarzy do końca walczyła o jak najlepszy wynik, a ostatnią bramkę rzucił w 59. minucie Mateusz Kaźmierczak. – Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa jak tlenu. Dziś bardzo dobrze zagrał cały zespół. Powiedzieliśmy sobie po Gdańsku parę męskich słów, wyjaśniliśmy parę spraw i dzisiaj to zaprocentowało – powiedział po spotkaniu Grzegorz Sobut.

Piotrkowianin – MMTS Kwidzyn 32:20 (13:8)

Piotrkowianin:
Procho, Kot, Pyrka – Sobut 6, Pacześny 7, Nastaj 6, Surosz 3, Swat 1, Iskra 2, Kowalczyk, Szopa 4/1, Tórz 1, Kaźmierczak 2, Mastalerz.Rzuty karne: 1/1
Kary: 12 min (Kaźmierczak – 6 min., Pacześny – 4 min., Sobut – 2 min.)

MMTS: Szczecina, Dudek – Kryński 8/4, Adamski 5, Landzwojczak 3, Guziewicz, Ossowski, Przytuła 1, Krieger, Netz, Peret, Kutyła 1, Grzenkowicz, Biegaj, Orzechowski 2.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 8 min (Adamski – 4 min., Netz – 2 min., Landzwojczak – 2 min.)

Po meczu reporter TVP Sport Grzegorz Chodkowski rozmawiał ze szkoleniowcem piotrkowskiej drużyny Bartoszem Jureckim….

Oraz z Bartoszem Nastą, rozgrywającym naszego zespołu.