GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Pierwszaki ślubowały także w Proszeniu i Wolborzu

W Szkole Podstawowej w Proszeniu i Wolborzu odbyło się ślubowanie klas pierwszych połączone ze świętem nauczyciela, które przypada na dzień 14 października. 

Wolbórz

54 pierwszaków w Szkole Podstawowej w Wolborzu w obecności nauczycieli i rodziców złożyło uroczystą przysięgę z okazji rozpoczęcia nauki w podstawówce. Drobne upominki tradycyjnie pierwszakom wręczyli przedstawiciele samorządu Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza, Zbigniew Klewin, przewodniczący Rady Miejskiej oraz sekretarz gminy Elżebieta Bijoch. Spotkanie władz gminy z nauczycielami wolborskiej podstawówki było też okazją do złożenia życzeń nauczycielom z okazji przypadającego na dzień 14 października Dnia Edukacji Narodowej. 

Proszenie

Z kolei pierwszaki ze szkoły w Proszeniu uroczyste ślubowanie złożyły w obecności pozostałych uczniów, nauczycieli i rodziców. W uroczystości wziął udział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza, który wraz ze skarbnikiem gminy Izabelą Miderą wręczył maluchom drobne upominki.

Akademia połączona była ze świętem nauczycieli, które przypada w sobotę 14 października. Burmistrz złożył gronu pedagogicznemu i pracownikom oświaty okolicznościowe życzenia. Życzenia nauczycielom złożyli także radny Rady Miejskiej Paweł Swarbuła i Sołtys Lech Sońta. Burmistrz Wolborza przekazał informację zebranym, że w przyszłym roku społeczność szkoły, na kolejnej uroczystości, spotka się już w nowoczesnej hali sportowej, a nie jak dotychczas w korytarzu szkoły.

Przypomnijmy dwie hale sportowe zostaną wybudowane przy szkołach w Proszeniu i Komornikach. Gmina Wolbórz otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Kwota dofinansowania łącznie: 3.77 mln zł. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!