Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Pierwsza niedziela z zakazem handlu [AKTUALIZACJA]

Nadchodzi pierwsza niedziela z zakazem handlu. Sieci handlowe przygotowują się do nowych przepisów w sprawie zakazu sprzedaży. Część placówek będzie otwarta dłużej w piątki i soboty, niektóre sklepy będą czynne w niedziele z zakazem handlu, ale tylko w ograniczonym zakresie. Jak sprawa wyglądać będzie w Piotrkowie Trybunalskim? Dziś sprawdzamy, jak do nowych przepisów przygotowują się największe piotrkowskie sklepy i sieci handlowe.

 

Galeria Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim, udostępni klientom swoją ofertę również w tzw. niehandlowe niedziele. Zarządca obiektu informuje, które punkty będą wówczas otwarte. W centrum handlowym będą otwarte te punkty, które wyjęte są z ustawowego zakazu. Będzie to: kino Helios, StepONE Fitness, kawiarnie, restauracje znajdujące się w strefie gastronomicznej, a także kwiaciarnia i salon kosmetyczny. Punkty te będą działać w normalnych godzinach handlowych, jakie do tej pory obowiązywały w niedziele, czyli od 10.00 do 21.00. Odwiedzających Klockownię galeria zaprasza w godz. 11.30-18.00. Lista punktów handlowo-usługowych, które będą czynne w niedziele z ograniczeniem handlu oraz godziny ich otwarcia mogą ulec zmianie.

CH ECHO. W najbliższą niedzielę wszystkie sklepy w centrum handlowym przy Sikorskiego będą nieczynne. Zarówno Auchan, jak i market budowlany Bricomarche, będą zamknięte. Za to w sobotę hipermarket Auchan czynny będzie godzinę dłużej, czyli od 7 rano – poinformował nas Michał Gross, dyrektor centrum.

Biedronka. Sklepy w niedzielę będą zamknięte, ale za to w piątek i sobotę otwarte dłużej. Respektując przepisy prawa, na pierwszym miejscu, jak zawsze, stawiamy oczekiwania naszych klientów. Dlatego podjęliśmy konkretne działania, aby zapewnić pełną dostępność produktów i sprawną obsługę przy kasach, a dzięki temu zadbać o satysfakcję klientów podczas zakupów. Oczywiście, wszyscy będziemy się uczyli tej nowej sytuacji, dlatego w najbliższych tygodniach bardzo dokładnie będziemy analizować zachowania naszych klientów i – jeśli zajdzie taka potrzeba – wprowadzać kolejne zmiany – mówi Arkadiusz Mierzwa, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska.

Najważniejsze zmiany, które wchodzą w życie już od tego tygodnia to: wydłużenie godzin otwarcia sklepów w każdy piątek i sobotę o godzinę, dzięki czemu będą one czynne przynajmniej do godz. 22.00. Część sklepów w wybranych lokalizacjach będzie czynna nawet do godz. 23.00. Ponadto sieć chce otwierać wszystkie kasy w swoich sklepach w godzinach szczytu w piątki i soboty. Dodatkowo zwiększona będzie częstotliwość dostaw do sklepów w okresie weekendowym tak, by zapewnić pełną dostępność produktów świeżych oraz promocyjnych.

Lidl. Jak poinformowała naszą redakcję Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska: – Sklepy są przygotowane na wzmożony ruch w dniach poprzedzających niedziele wolne od handlu. W 2017 r. zakończyliśmy modernizację wszystkich naszych obiektów. Aby zapewnić klientom wystarczającą dostępność do naszych sklepów, zdecydowaliśmy się wydłużyć godziny ich otwarcia: w piątki i soboty do 22.00. W poniedziałki, jak i w kolejne dni tygodnia, sklepy są czynne od godziny 7.00 rano. Co więcej, model organizacji pracy firmy Lidl Polska pozwala pracownikom sklepów na rozpoczynanie poniedziałkowej zmiany nie wcześniej niż o godz. 5.00 – wierzymy, że komfort pracy ma kluczowe znaczenie dla zadowolenia naszych zespołów.

Aldi. – W związku z pierwsza wolną od handlu niedzielą, przygotowujemy się na zwiększony ruch w inne dni. Obserwacja reakcji naszych klientów i analiza ich oczekiwań w tym zakresie pokaże, czy i jakie kroki należy podjąć w przyszłości, aby ułatwić im korzystanie z naszej oferty. Obecnie jest jeszcze za wcześnie, aby to przewidzieć. W najbliższym czasie, z myślą o naszych pracownikach, nie przewidujemy wprowadzenia nocnych zmian czy wydłużania godzin otwarcia w inne dni. W związku z powyższym, zmiany w sklepach Aldi zaczynają się i kończą jak do tej pory – poinformowała Agata Biernacka, specjalista ds. komunikacji i PR sieci Aldi

OBI. Ta sieć wydała nam lakoniczny komunikat: Jesteśmy w trakcie  konsultacji w tej sprawie. Jednocześnie chciałabym zapewnić, że dni i godziny otwarć sklepów OBI będą zgodne ze wspomnianą Ustawą” – napisała Melania Popiel, dyrektor ds. komunikacji.

Otwarty za to będzie sklepik w Areszcie Śledczym. Zgodnie z ustawą, punkty handlowe w jednostkach penitencjarnych będą czynne. Tak więc, jeśli osadzonego odwiedzi rodzina czy znajomi, będą mogli uzupełnić jego zapasy.  Choć ceny niektórych produktów w więziennej kantynie nie należą do najniższych…

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!