Fot. Red Side

Pielęgniarki i ratownicy medyczni będą uczyć się w Bujnach

Views: 438

Pielęgniarki i ratownicy medyczni od nowego roku szkolnego będą uczyć się w Zespole Szkół w Bujnach. Na mocy porozumienia Starostwa Powiatowego z Wyższa Szkołą Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej otwarty zostanie nowy kierunek nauczania.

– W obecnej sytuacji rynkowej, przy niedoborach dotyczących kadry ratowniczej oraz pielęgniarskiej, nowa oferta kształceniowa jest doskonałą alternatywą dla młodych ludzi szukających samorealizacji w placówkach służby zdrowia i pragnących pomagać potrzebującym – mówi Piotr Wojtysiak, wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego. – Jesteśmy pewni, że absolwenci szkoły będą kontynuować naukę w szkłach policealnych o profilu medycznym, aby w niedługim czasie zasilić kadrę Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, czyli szpital przy ul. Roosevelta. Tym samym nawiązujemy do piotrkowskich tradycji kształcenia podstawowej i średniej kadry medycznej – dodaje Piotr Wojtysiak.

Wykłady i ćwiczenia będzie prowadzić wykwalifikowana kadra medyczna. Podpisane porozumienie oraz utworzenie nowego profilu kształcenia medyczno-ratowniczego ma na celu zapewnienie Szpitalowi Powiatowemu własną, wykształconą kadrę medyczną.

Komentarzy: 9

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *