Grabica

Piękno gminy Grabica w oczach jej młodych mieszkańców

Źródło: UG Grabica

26 kwietnia br. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Woli Kamockiej rozstrzygnięto I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pn. „Piękno jest wokół nas”. Stanowił on kontynuację konkursu regionalnego „Grabica moja mała Ojczyzna”, realizowanego dotąd w gimnazjum w Szydłowie.

W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Grabica, którzy w formie dowolnej pracy plastycznej ukazać mieli piękno wybranego miejscowego obiektu.

Komisja konkursowa w składzie: Barbara Śpiewak (przewodnicząca), Mirosława Płacheta i Urszula Szewczyk oceniła prace uczniów zgodnie z kryteriami zawartymi w regulaminie. Nagrody książkowe ufundował wójt gminy Grabica, Krzysztof Kuliński.

Wyniki w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Anna Kawnik (Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej),
II miejsce – Michał Wężyk
(Szkoła Podstawowa w Szydłowie).
Wyróżnienia – Jagoda Jagodzińska (Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej), Robert Kafar (Szkoła Podstawowa w Woli Kamockiej), Oliwia Stus (Szkoła Podstawowa w Boryszowie), Zuzanna Krawczyk (Szkoła Podstawowa w Szydłowie).

Wyniki w kategorii gimnazjów:

I miejsce – Anna Marchlewicz (Gimnazjum w Szydłowie).

Na uroczystości wręczenia nagród uczniowie szkoły w Woli Kamockiej zaprezentowali część artystyczną, między innymi inscenizację miejscowej legendy „O czarnym psie”. Konkurs przygotowała nauczycielka historii Edyta Bąkowska z pomocą nauczycieli: Agaty Misztal (oprawa plastyczna) i Edyty Woźniak (oprawa muzyczna).

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!