Piłka ręcznaPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

PGNIG Summerliga: Piotrkowianki i płocczanie najlepsi w Gdańsku – FILM, ZDJĘCIA

Zawodniczki GRU JUKO Piotrków Trybunalski po raz trzeci wygrały turniej tegorocznego cyklu PGNiG Summer Superligi, pokonując sensację turnieju GRU Juko II 2:0. Na LOTOS Stadionie Letnim w Gdańsku po raz pierwszy w tym sezonie triumfowali szczypiorniści BHT Petry Płock, którzy przerwali złą passę i zwyciężyli zespół GRU JUKO Piotrków Trybunalski 2:0.

W zmaganiach wzięło udział aż 26 ekip – po 13 drużyn męskich i żeńskich, podzielonych na cztery grupy. W turnieju pań swoją grupę bez straty seta wygrały GRU Juko Piotrków Trybunalski pokonały APR Poznań oraz BHT DTB Sambor Tczew, który także wywalczył awans do kolejnego etapu. Podobnie wyglądała sytuacja w grupie B, gdzie tuż przed Autoinwestem SAS-em Gdańsk uplasowały się BHT Byczki Kowalewo Pomorskie.

W ćwierćfinale zameldowały się również zawodniczki KS Lakers Powidz, które zwyciężyły 2:0 obie ekipy z Radzymina – Kubo SPR oraz KPR ROKiS. Ten ostatni również zakwalifikował się do fazy pucharowej. Grupę D wygrało GRU Juko Piotrków Trybunalski II. Piotrkowianki nie dały szans rywalkom, rozprawiając się z MKS-em Ochotą Warszawa, Junakiem Włocławek oraz BHT Pyrkami Poznań 2-0. Awans wywalczyła także drużyna ze stolicy.

Wśród panów problemów w grupie nie miała ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego. Gru wygrało 2:0 z UKS-em Gromem Jasienica i BHT TAZ-em MKS-em Grudziądz (awans). Bez większych trudności poradzili sobie także zawodnicy Ekoserwisu Damy Radę Inowrocław, którzy nie tracąc seta, uplasowali się przed MKS-em „Mazurem” Sołdański Sierpc oraz KS Lakers Powidz.

Dużo bardziej wyrównane były spotkanie w grupie C. Ostatecznie awans wywalczyły ekipy Autoinwestu SAS-u Gdańsku oraz UKS-u GOKiS-u Kąty Wrocławskie. Najlepsi w ostatniej grupie okazali się zawodnicy BHT Petry Płock, którzy dzięki wygranym 2:0 z KPR-em Plastpipe Legionowo oraz HC Mollengewitten zakwalifikowali się do fazy pucharowej. Ostatnie wolne miejsce w dalszym etapie turnieju zajął zespół MKS-u Delfina Grudziądz.

W ćwierćfinałach kobiet swoje spotkania wygrały drużyny GRU Juko Piotrków Trybunalski II (2-1 z BHT DTB Samborem Tczew), BHT Byczki Kowalewo Pomorskie (2-0 z Załogą „R” KPR ROKiS Radzymin), GRU JUKO Piotrków Trybunalski (2-1 z MKS-em Ochotą Warszawa) oraz KS Lakers Powidz (2-1 z Autoinwestem SAS-em Gdańsk).

Sporo emocji przyniosły także starcia mężczyzn. BHT Petra Płock oraz Autoinwest SAS Gdańsk wygrały swoje mecze 2-0 (odpowiednio z BHT TAZ-em MKS-em Grudziądz i MKS-em „Mazurem” Sołdański Sierpc). O awansie do półfinału w przypadku UKS-u GOKiS-u Kątów Wrocławskich oraz GRU JUKO Piotrków Trybunalski zadecydowały shoot-outy (kolejno z Ekoserwisem Damy Radę Inowrocław oraz MKS-em Delfinem Grudziądz).

W pierwszym półfinale pań niespodziewanie triumfowały zawodniczki GRU Juko Piotrków Tryb. II, które pokonały w trzech setach drugi najlepszy zespół poprzedniego turnieju w Łomży, BHT Byczki Kowalewo Pomorskie. Awans do finału dzięki zwycięstwu 2:0 nad KS Lakers Powidz wywalczyła także druga drużyna z Piotrkowa, GRU Juko.

W finale panów zameldowali się zwycięzcy dwóch poprzednich turniejów – GRU JUKO Piotrków Tryb., którzy pokonali po shoot-outach z Autoinwest SAS Gdańsk. Swój półfinał bez straty seta w starciu z Kątami Wrocławskimi wygrali za to szczypiorniści plażowi BHT Petry Płock.

Piotrkowski finał pań wygrał zespół GRU JUKO, który stanął na najwyższym stopniu podium trzeci raz w tej edycji cyklu. Pierwszy triumf na swoim koncie zapisała za to drużyna BHT Petry Płock. Płocczanie tym samym przerwali dotychczasową dominację GRU JUKO Piotrków Trybunalski.

W sobotę na plaży LOTOS Stadionu w Gdańsku rozegrano także Mecz Gwiazd, w którym wystąpiły byli zawodnicy m.in. Sławomir Szmal, Artur Siódmiak i Marcin Lijewski.

Za tydzień (30 lipca – 2 sierpnia) PGNiG Summer Superliga odwiedzi Stare Jabłonki, gdzie na terenie Hotelu Anders rozegrany zostanie przedostatni turniej PGNiG Summer Superligi.