Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

PGE Dystrybucja rozpoczęła w Piotrkowie wymianę liczników

PGE Dystrybucja rozpoczęła wymianę liczników na nowe inteligentne urządzenia. To liczniki zdalnego odczytu. Dzięki temu, nie będzie potrzeby umawiania się z inkasentem na spisanie zużycia prądu. Zgodnie z harmonogramem do lipca 2031 r. urządzenia będą posiadali wszyscy klienci spółki, ale pierwsi odbiorcy w Piotrkowie już posiadają takie liczniki.

Wymiana liczników na liczniki zdalnego odczytu, niesie za sobą wiele korzyści z zakresu jakości obsługi dla klientów PGE Dystrybucja.

– Zastosowanie nowoczesnych technologii umożliwi odbiorcom dostęp do szczegółowych danych o własnym zużyciu energii, jak również kontrolę bieżącego zużycia w okresach godzinowych. Dzięki temu każdy klient PGE będzie mógł przeanalizować swój pobór energii elektrycznej i jego koszt, a następnie wybrać taryfę najbardziej dopasowaną do swojego zużycia prądu w gospodarstwie domowym. Ponadto, wymiana liczników na LZO wpłynie na wysokość rachunków, gdyż klienci będą płacić za rzeczywiste zużycie energii, zamiast opłacania prognozowanych rachunków – informuje Andrzej Murawski z PGE Dystrybucja.

Dzięki analizie zdarzeń rejestrowanych przez LZO, operator systemu dystrybucyjnego szybciej uzyska informacje o ewentualnej awarii w sieci energetycznej i będzie mógł sprawniej ją usunąć.

Foto: J.Krak

– To dobry pomysł – mówi mieszkanka jednego z bloków na osiedlu Piastowskim. – W naszym bloku od wielu lat liczniki są wyprowadzone ma latkę i nie ma potrzeby wpuszczania do domu inkasenta. Są jednak bloki i mieszkania, gdzie takie wygody nie ma. Pamiętam jak dawno temu był z tym kłopot, bo domownicy w pracy i szkole, a inkasent chodził wtedy kiedy nas nie było. Teraz będzie ludziom wygodniej – dodaje.

Zgodnie z harmonogramem projektu do końca 2028 r. LZO zostaną zainstalowane u co najmniej 80% klientów, a do lipca 2031 r. urządzenia będą posiadali wszyscy klienci spółki.

Foto: PGE Dystrybucja
5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!