GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Otwarcie sezonu jeździeckiego w Bogusławicach

W najbliższy weekend (12-14.04) w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędą się Zawody Ogólnopolskie, Regionalne i Towarzyskie w Skokach przez przeszkody. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.

W piątek odbędą się trzy konkursy: Runda Brązowa (mała) Runda Srebrna (średnia) Runda Złota (duża) Sobota, to konkurs nr 4 Runda Brązowa (mała) konkurs nr 5 Runda srebrna (średnia) oraz konkurs nr 6 Runda Złota (duża). Trzeci dzień zawodów – niedziela – to konkurs nr 7. Finał rundy brązowej (małej) konkurs nr 8 Finał Rundy Srebrnej (Średniej) konkurs nr 9 Finał Grand Prix.

Zawodnicy będą mogli brać udział w konkursach regionalnych na wysokościach 80cm do 110cm.

W niedzielę 14 kwietnia odbędą się Zawody Hobby Horse przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat oraz Hobby Horse o wymiarach minimum 60 cm.  Zawodnik by ukończyć konkurs musi pokonać tor przeszkód (parkur) w odpowiedniej kolejności od linii startu do linii mety. Przejazd i pomiar czasu kończą się po pokonaniu trasy przejazdu i przekroczeniu linii mety. W trakcie przejazdu zawodnik musi trzymać Hobby Horse między udami i co najmniej w jednej ręce. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe upominki.

Dodatkową niedzielną atrakcją będzie możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia i zamek dmuchany, oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych.

Celem przedsięwzięcia jest sprawdzenie umiejętności młodych jeźdźców i ich koni na arenie ogólnopolskiej a także zdobywanie wiedzy oraz wymiana doświadczeń między zawodnikami. Stopień wyszkolenia będzie sprawdzany podczas rozgrywania konkursów o oceniany przez komisję sędziowską. Dla najlepszych przewidziane są nagrody. Wydarzenie ma na celu promowanie hippiki w Polsce.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesław Siekierski, starosta powiatu Piotr Wojtysiak oraz burmistrz miasta Wolbórz Andrzej Jaros.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!