Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Oszukali Skarb Państwa na blisko 3 miliony złotych

Na terenie powiatu piotrkowskiego łódzcy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o przestępstwa skarbowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci zabezpieczyli blisko 3 miliony sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podejrzanym grozi kara do5 lat więzienia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, 18 października 2022 roku pojechali na jedną z posesji w powiecie piotrkowskim.

– Policjanci trafili pod ten adres, aby sprawdzić swoje wcześniejsze ustalenia dotyczące nielegalnych wyrobów tytoniowych. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwa samochody dostawcze z opuszczonymi windami. Z wnętrza samochodów wyszło dwóch mężczyzn, którzy na widok zbliżającego się radiowozu rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu stróże prawa zatrzymali 42 i 48-latka, którzy trafili do policyjnej celi. W samochodach policjanci znaleźli palety z paczkami papierosów bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono blisko 3 miliony sztuk nielegalnych papierosów. Uszczuplenie wpływu do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacowano na blisko 2,7 miliona złotych. Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła w tej sprawie śledztwo – informuje Dagmara Mościńska z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Piotrkowscy policjanci zabezpieczyli zebrany materiał dowodowy. Śledczy ustalają od jakiego czasu trwał ten przestępczy proceder oraz jaki był udział zatrzymanych mężczyzn w zorganizowanej grupie przestępczej. 20 października obaj zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą także za paserstwo akcyzowe. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wal
wal
21 października, 2022 16:54

to wynika z tego że państwo ma z każdego papierosa 90gr samej akcyzy x20
18zeta z każdej paki, ładny wynik

Jakub
Jakub
Reply to  wal
23 października, 2022 14:49

To ile paczka kosztuje ??? 😆😆😆😆

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!