Grabica

OSP w Majkowie Średnim i Dziewulinach skończyły 100 lat

W gminie Grabica jest 19 jednostek OSP, a dwie z nich (w Majkowie Średnim i Dziewulinach) świętowały niedawno stulecie powstania. Na przestrzeni tego czasu kilka pokoleń strażaków, w różnych warunkach, ratowało ludzkie mienie i życie.

W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział zarówno mieszkańcy, jak i przedstawiciele lokalnych władz z wójtem gminy Krzysztofem Kuliński na czele. Druhów wsparły również delegacje z okolicznych jednostek. Było mnóstwo wspomnień przywołanych prelekcją o historii jednostek i galerią zdjęć archiwalnych. Wręczono odznaczenia i podziękowania osobom szczególnie zaangażowanym w działalność straży. Przemawiali zaproszeni goście. Wójt gminy Krzysztof Kuliński pogratulował druhom jednostek jubilatek bogatej historii oraz podziękował za ich dotychczasową działalność.

Służba w Ochotniczej Straży Pożarnej to działalność społeczna, dlatego gmina Grabica wspiera ją finansowo, przeznaczając środki ze swojego budżetu na zakup sprzętu wszystkim jednostkom OSP na swoim terenie.

Już wkrótce sumptem starostwa powiatowego w Piotrkowie Tryb. ukaże się album historii jednostek OSP powiatu piotrkowskiego, w którym znajdą się również OSP w Majkowie Średnim i Dziewulinach.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!