SportWydarzenia

Oskar Jamorski zdobywa złoto w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów

Drużynowe Mistrzostwo Europy zdobyła Reprezentacja Polski w składzie: Oskar Jamorski , Szymon Kural, Dominik Jastrząb oraz Wiktor Fortuński. Zawody rozegrano w Holandii. Na Mistrzostwa Starego Kontynentu przyjechało 160 zawodników i zawodniczek z 28 krajów.

Polacy w finale pokonali reprezentację Białorusi, na trzecim miejscu podium uplasowali się Holendrzy oraz Rosjanie. Dodatkowo warto dodać, że trenerem Kadry Narodowej Juniorów został Bogusław Bereżny (trener drużyny UKS Snikers Rękoraj), którego debiut okazał się sukcesem.

Drużyna Polski wywalczyła łącznie 7 medali oraz dwie nominacje na Mistrzostwa Świata na Cyprze. Z wielką satysfakcją i dumą Polacy trzykrotnie wysłuchali Mazurka Dąbrowskiego.