Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Operator koparki uszkodził gazociąg na ulicy Żelaznej – FOTO, WIDEO

Operator koparki przerwał gazociąg na przebudowywanym fragmencie ulicy Żelaznej w Piotrkowie. Na miejsce natychmiast przybyła straż pożarna oraz pogotowie gazowe, policja i straż miejska. Istniało ryzyko ewakuacji mieszkańców okolicznych bloków, na szczęście silny wiatr rozwiewał gaz.

Do zdarzenia doszło w sobotę około 8:30. – Na placu budowy przebudowywanej ulicy Żelaznej, doszło do uszkodzenia gazociągu średniego napięcia. Na miejsce dojechały dwa zastępy JRG oraz zastęp ratownictwa ekologiczno-chemicznego. Na miejscy było już pogotowie gazowe. Wspólnymi siłami założyliśmy zacisk na gazociągu i zatamowaliśmy wyciek – powiedział rzecznik prasowy PSP w Piotrkowie, mł. bryg Wojciech Pawlikowski.

Istniało ryzyko ewakuacji mieszkańców okolicznych bloków. Na szczęście silny wiatr wiejący od strony ronda rozwiewał ulatniający się gaz. Przybyły na miejsce pracownik Referatu Zarządzania Kryzysowego UM, na miejsce zadysponował autobus komunikacji miejskiej, gdyby jednak mieszkańcy musieli opuścić swoje domy.

Ruch w tym miejscu był całkowicie wstrzymany. Policjanci blokowali przejazd samochodów zarówno od Armii Krajowej jak i Żelaznej oraz Dmowskiego.

Uszkodzony gazociąg ma naprawić specjalna brygada gazowników z Łodzi.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close