Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Opancerzony wóz Wojska Polskiego zepsuł się pod Piotrkowem. Z autostrady zjechał na lawecie

Konwój sześciu opancerzonych pojazdów COUGAR przejeżdżał w piątek (14.04) przez Piotrków. Na autostradzie A1 jeden z nich się zepsuł. Potrzebna była pomoc drogowa.

Do zdarzenia doszło w piątek około południa. Kolumna 6 pojazdów opancerzonych jechała ze Śląska na Północ. Na wysokości Piotrkowa jeden z nich zepsuł się. Reszta pojechała dalej, a do działania wkroczyła pomoc drogowa. Potrzebna była specjalna platforma do przewozu bardzo ciężkich pojazdów, bowiem waga COUGARa sięga ponad 17 ton.

Jak podaje Wojsko Polskie, Pojazdy COUGAR 4×4 wchodzą w skład najlżejszej kategorii pojazdów MRAP, obejmującej konstrukcje MRUV (Mine Resistant Utility Vehicle). Przeznaczone są do realizacji zadań patrolowych, konwojowania oraz transportu obsług broni zespołowej. Pojazdy posiadają silnik o mocy 330 KM oraz automatyczną przekładnię. Charakteryzują się napędem 4×4 oraz odpornością przeciwminową na poziomie 7 kg TNT pod kadłubem i 14 kg TNT pod kołem. Prędkość maksymalna pojazdu wynosi 88-105 km/h, a jego zasięg to 670 km. Wysokość pojazdu to 2,6 m, szerokość wynosi 2,7 m, a jego długość to 5,9 m. Dopuszczalna masa całkowita (DMC) wynosi 17,2 t, a jego ładowność to 2,7 t. Pojazdy przeznaczone są do transportu 2 członków załogi i 4 żołnierzy desantu.


5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!