Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Odpowie za znęcanie się nad psem

Piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji w Piotrkowie Trybunalskim na łańcuchu przy budzie jest przywiązany pies. Pozostawienie zwierzęcia w tak niskiej temperaturze mogło skończyć się tragicznie. Teraz właściciel odpowie za znęcanie się nad zwierzętami.

W niedzielę (17.01) w godzinach wieczornych dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na jednej z posesji w Piotrkowie Trybunalskim jest pozostawiony na łańcuchu pies. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce. – Już z daleka słychać było skowyt zwierzęcia. Okazało się, że pies w typie owczarka niemieckiego jest przywiązany do budy łańcuchem i zamknięty w kojcu. Pies nie posiadał wody, ani jedzenia. Buda, do której był przyczepiony łańcuch rozpadała się. Nie było w niej żadnego koca, ani słomy. Temperatura na zewnątrz wskazywała -14 stopni Celsjusza, a zapowiadany był jeszcze większy mróz. Wiedząc, że to stanowiło zagrożenie dla życia zwierzęcia, policjanci podjęli decyzję o konieczności zabrania psa – informuje asp.Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Policjanci powiadomili Straż Pożarną oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce. Odczepiono łańcuch i pies został zabrany pod odpowiednią opiekę i szuka nowego domu.

Nieodpowiedzialny właściciel odpowie teraz za swoje postępowanie. Za tego typu przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

3.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!