Nadchodzące wydarzeniaPiotrków Trybunalski

Odlotowa impreza! [Aktualizacja]

Źródło: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej

Już po raz VI na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej odbędą się największe w centralnej Polsce pokazy lotnicze. Na niebie zaprezentuje się 25 statków powietrznych, zarówno cywilnych jak i wojskowych.

Gwiazdą tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Lotniczej FLY FEST będzie zespół akrobacyjny Polskich Sił Powietrznych ORLIK. Wystąpi także znakomity pilot akrobacyjny Jurgis Kairys na samolocie SU-31. W tym roku przyleci na lotnisko do Piotrkowa kilka formacji lotniczych, m.in. 3-AT3, Cellfast Flying Team czy formacja dwóch wiatrakowców 57-my Team. Nowością tegorocznych pokazów będzie pokaz nocny w wykonaniu Marka Choim na samolocie EXTRA 330SC. Tradycyjnie zobaczymy także przeloty śmigłowców W-3 z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, znakomity samolot, jedyny w Polsce YAK-3U, najszybszy samolot tłokowy na świecie. 

W trakcie międzynarodowej wystawy lotniczej prezentować się będą na płycie lotniska firmy działające w branży lotniczej na terenie województwa łódzkiego. Zobaczymy producentów samolotów, firmy szkoleniowe, dostawców sprzętu na potrzeby lotnictwa. 

W tym roku wystawie lotniczej będzie też towarzyszył Mixer Regionalny, podczas którego na scenie wystąpią wykonawcy z regionu łódzkiego, doskonale znani z telewizyjnych programów muzycznych typu talent show, m.in. tomaszowianka Agnieszka Dębowska. Ale to nie wszystko. Zainteresowani rozwiązywaniem zagadek będą mogli skorzystać z escape roomów. Będzie także lotnicze wesołe miasteczko, prezentacja Muzeum Dywizjonu 303, konferencje nt. bezpieczeństwa w lotnictwie oraz food trucki. 

Wydarzenie ma charakter otwarty, nie ma biletów wstępu. Płatny jest jedynie parking 10 zł od samochodu. 

FLY FEST rozpoczyna się w sobotę i niedzielę o godz. 12.00 i potrwa do 22.00. Ostatni pokaz na niebie planowany jest po 21.15, będzie to pokaz nocny z flarami. Szczegółowy program znaleźć można na stronie.

Organizatorem wydarzenia jest Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej. 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!