Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Od poniedziałku utrudnienia na Wojska Polskiego. Autobusy MZK ze zmienioną trasą!

21 października (poniedziałek) rozpoczyna się przebudowa ulicy Wojska Polskiego na tzw. ryneczku. Wraz z rozpoczęciem inwestycji zmianie ulegną trasy autobusów komunikacji miejskiej – informuje Urząd Miasta.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego prowadzona będzie w dwóch etapach. Pierwszy obejmie odcinek od wiaduktu PKP do Polnej, drugi – od Polnej do Armii Krajowej. Wraz z rozpoczęciem prac droga zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów, co wpłynie także na zmianę przebiegu tras “emzetek”.

– Ważna informacja jest taka, że czasy odjazdów i przyjazdów na przystankach krańcowych nie ulegną zmianie. Zmienią się nieco czasy odjazdów z poszczególnych przystanków, ale na okres prowadzonej inwestycji rozkłady jazdy zostaną zaktualizowane i wywieszone na przystankach – informuje Zbigniew Stankowski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego

Komunikacja miejska będzie wyglądała następująco:
autobusy jadące w kierunku wschodnim i południowym pojadą ul. Słowackiego (przez przejazd kolejowy), skręcą w lewo w ul. Dąbrowskiego, w lewo w ul. Grota-Roweckiego, w lewo w ul. POW i dalej swoimi trasami.

autobusy jadące w kierunku zachodnim i północnym od przystanku “Dworzec Autobusowy i Kolejowy – POW” pojadą ulicą POW, następnie skręcą w prawo w ul. Grota-Roweckiego, i poprzez Sienkiewicza, do Piłsudskiego, a następnie:
– linie 0, 2, 5, 7 i 8 – al. Armii Krajowej do ul. Słowackiego (przystanek Słowackiego – al. Armii Krajowej 02) i dalej bez zmian;
– linia 6 – al. Armii Krajowej do przystanku al. Armii Krajowej – Os. Górna 02 i dalej bez zmian;
– linie 3, 4 i 9 – al. Armii Krajowej do przystanku al. Armii Krajowej – Wojska Polskiego 02 i dalej bez zmian;
– linia 1 – al. Armii Krajowej do ulicy Wojska Polskiego (przystanek Wojska Polskiego – al. Armii Krajowej) i dalej bez zmian.

Całkowicie wyłączone zostaną z użytkowania przystanki przy ul. Wojska Polskiego na odcinku od al. Armii Krajowej do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. Przystanki:
– al. Armii Krajowej – Polna;
– al. Armii Krajowej – Szkolna,
obsługiwane będą wyłącznie przez autobusy linii 1, 3, 4 i 9.

Uwaga – do momentu zakończenia przebudowy skrzyżowania Żelazna, Dmowskiego, Armii Krajowej, obowiązuje wytyczony objazd dla komunikacji miejskiej.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x