Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Od poniedziałku utrudnienia na Wojska Polskiego. Autobusy MZK ze zmienioną trasą!

21 października (poniedziałek) rozpoczyna się przebudowa ulicy Wojska Polskiego na tzw. ryneczku. Wraz z rozpoczęciem inwestycji zmianie ulegną trasy autobusów komunikacji miejskiej – informuje Urząd Miasta.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego prowadzona będzie w dwóch etapach. Pierwszy obejmie odcinek od wiaduktu PKP do Polnej, drugi – od Polnej do Armii Krajowej. Wraz z rozpoczęciem prac droga zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów, co wpłynie także na zmianę przebiegu tras “emzetek”.

– Ważna informacja jest taka, że czasy odjazdów i przyjazdów na przystankach krańcowych nie ulegną zmianie. Zmienią się nieco czasy odjazdów z poszczególnych przystanków, ale na okres prowadzonej inwestycji rozkłady jazdy zostaną zaktualizowane i wywieszone na przystankach – informuje Zbigniew Stankowski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego

Komunikacja miejska będzie wyglądała następująco:
autobusy jadące w kierunku wschodnim i południowym pojadą ul. Słowackiego (przez przejazd kolejowy), skręcą w lewo w ul. Dąbrowskiego, w lewo w ul. Grota-Roweckiego, w lewo w ul. POW i dalej swoimi trasami.

autobusy jadące w kierunku zachodnim i północnym od przystanku “Dworzec Autobusowy i Kolejowy – POW” pojadą ulicą POW, następnie skręcą w prawo w ul. Grota-Roweckiego, i poprzez Sienkiewicza, do Piłsudskiego, a następnie:
– linie 0, 2, 5, 7 i 8 – al. Armii Krajowej do ul. Słowackiego (przystanek Słowackiego – al. Armii Krajowej 02) i dalej bez zmian;
– linia 6 – al. Armii Krajowej do przystanku al. Armii Krajowej – Os. Górna 02 i dalej bez zmian;
– linie 3, 4 i 9 – al. Armii Krajowej do przystanku al. Armii Krajowej – Wojska Polskiego 02 i dalej bez zmian;
– linia 1 – al. Armii Krajowej do ulicy Wojska Polskiego (przystanek Wojska Polskiego – al. Armii Krajowej) i dalej bez zmian.

Całkowicie wyłączone zostaną z użytkowania przystanki przy ul. Wojska Polskiego na odcinku od al. Armii Krajowej do ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. Przystanki:
– al. Armii Krajowej – Polna;
– al. Armii Krajowej – Szkolna,
obsługiwane będą wyłącznie przez autobusy linii 1, 3, 4 i 9.

Uwaga – do momentu zakończenia przebudowy skrzyżowania Żelazna, Dmowskiego, Armii Krajowej, obowiązuje wytyczony objazd dla komunikacji miejskiej.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close